blank

هوشنگی با شنیدن خبر حکم افشارزاده برای افتخاری جبهه گیری بسیاری علیه وی کرده تا جاییکه افتخاری را مجبور به پاسخگویی از طریق برگزاری نشست با خبرنگاران کرده است. علی افتخاری در این نشست به خبرنگاران گفت: یکی دو سالی است انجمن پیشکسوتان ورزشی کشور به ریاست افشارزاده به راه افتاده و توانسته در ۲۰ […]

هوشنگی با شنیدن خبر حکم افشارزاده برای افتخاری جبهه گیری بسیاری علیه وی کرده تا جاییکه افتخاری را مجبور به پاسخگویی از طریق برگزاری نشست با خبرنگاران کرده است. علی افتخاری در این نشست به خبرنگاران گفت: یکی دو سالی است انجمن پیشکسوتان ورزشی کشور به ریاست افشارزاده به راه افتاده و توانسته در ۲۰ استان کشور هم نمایندگی خود را فعال نماید در همین راستا اسفند ماه سال گذشته نیز به سبب رفاقت دیرینه ایی که با ایشان دارم در حکمی بنده را مسئول این انجمن در گیلان کرده است که متاسفانه به مذاق برخی دوستان خوش نیامد.

از این رو افتخاری ترجیح داد یک بیوگرافی از خود ارائه دهد تا نشان دهد نیازی به چنین احکامی ندارد، وی به خبرنگاران گفت: من بدنبال کسب شهرت و قدرت نیستم چرا که از ۲۱ سالگی مدیرکل بودم و سه استاندار قبلی گیلان هم به شدت بدنبال مدیرکل کردن بنده در استان بودند که نپذیرفتم.

وی افزود: اکنون بیش از ۲۸ سال است که عضو کمیته ملی المپیک هستم و در شش المپیک و ۴۵ رقابت قهرمانی جهان تحت عناوین مختلف حضور داشته ام بنابراین نیازی به پیدا کردن جایگاه در گیلان ندارم بلکه تنها می خواهم صدای پیشکسوتان استان به گوش مسئولان کشور برسد و با مرکز نیز هماهنگ باشیم باید با نظارت وزارت ورزش و جوانان فعالیت کنیم و اهداف سازمانی خود را پیش ببریم.

افتخاری اعلام کرد: موسسه ای که در حمایت از پیشکسوتان ورزش گیلان در حال حاضر فعالیت می کند یک نهاد غیر دولتی است که در اداره ثبت اسناد رشت به ثبت رسیده است و تنها مجوز فعالیت در این محدوده را دارد و استفاده از هرگونه امکانات دولتی نیز برای آن خلاف است.

با همه هجمه ای که علیه افتخاری در یکی دو هفته گذشته براه افتاده است وی تاکید کرد که اصلا قصد ادامه نشستن روی کرسی ریاست این انجمن در گیلان را به دلیل مشغله زیاد ندارد.

وی گفت: قصد دارم برای ساماندهی امور پیشکسوتان ورزش استان و همگام شدن امور پیشکسوتان گیلان با کشور انتخابات انجمن پیشکسوتان استان را در کمتر از یک ماه دیگر برگزار کنم تا پیشکسوتان ورزشی گیلان خودشان تعیین کنند چه کسی مسولیت آنها را بر عهده گیرد و تاکید می کنم علیرغم داشتن حکم ریاست، خودم هم قصد کاندید شدن در این انتخابات را ندارم.

رئیس انجمن پیشکسوتان ورزش گیلان ضمن ابراز تاسف از بهانه های واهی چون غیر بومی خواندن وی که به جهت تخریبش بکار می گیرند گفت: من افتخار می کنم که داماد گیلانی ها هستم، چطور زمانی که ۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تجیز سالن شش هزار نفره می گیرم غیربومی نیستم، چطور وقتی ۱۰ تخته تشک کشتی برای گیلان می آورم غیر بومی نیستم و یا زمانی که مجموعه های بزرگ ورزشی هلال احمر و دانشگاه آزاد را ساختم غیربومی نبودم الان که باز خدمتی را به گیلان آوردم و چون به غلط برخی ها فکر می کنند جایشان را تنگ کرده ایم غیر بومی شده ام؟

وی افزود: هیچ کس جز خودشان صلاحیت برهم زدن موسسه قبلی را ندارند، من فقط  قصد دارم گیلان را صاحب یک انجمن واقعی پیشکسوتان کنم که با سازمان ورزش کشور هماهنگ است و فراتر از یک استان عمل می‌کند و مطرح کردن عبارت بومی نبودن افراد و بیان این مسائل در ورزش موجب عقب ماندگی ورزش گیلان می‌شود و معنایی ندارد برگزاری انتخابات هم یک اقدام ابتکاری است و در صورت مشخص شدن رئیس در مدت زمان کوتاه شخصا ابلاغ حکم ریاست انجمن را از تهران پیگیری می‌کنیم.

اما همیشه یکطرفه به قاضی رفتن محکوم بوده از این رو پای سخنان علیرضا هوشنگی رییس موسسه حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی گیلان نیز نشستیم، وی که توپ پری داشت به خبرنگار معین گفت: دوستانی که این بازی را راه انداخته اند به این دلیل است که دستشان برای بدست آوردن هیئت دوومیدانی که من دبیر آن هستم بسته است می خواهند از این طریق به من فشار بیاورند تا با آنها همراهی کنم.

وی افزود: کسی که با دست خالی به گیلان امد و به نوایی رسید و با ارتباطات خود و هزینه دولت ۱۰۰ کشور را گشته که نمی تواند برای ما تصمیم بگیرد. بنده شخصا با وزارتخانه صحبت کردم آنها نیز این حکم را غیر قانونی می دانند و دنبال قضیه را گرفته اند؛ چراکه تشکیلات افشارزاده هنوز جایی به ثبت نرسیده است و اینکه می گویند در استانها نمایندگی دارند دروغ است، فولادی مدیرکل کرمان از من اساسنامه خواست تا در استان خودش این سیستم را راه بیاندازد و همینطور محمدی اصل برای لرستان و یکی دیگر از دوستانم برای کردستان.

هوشنگی ادامه داد: افتخاری از دوستی خود با افشارزاده سوئ استفاده کرد تا حکمی جعلی برایش صادر کند الان هم آبرویشان به خطر افتاده است.

وی تصریح کرد: اداره کل ورزش استان هم این موضوع را تکذیب کرد و گفتند فقط ما را می شناسند چرا که موسسه ما درست است که یک نهاد غیردولتی است اما با معرفی اداره کل ورزش و جوانان به اداره ثبت اسناد به ثبت رسیده است و تا کنون همایشها و مراسمات مختلفی برگزار کردیم.

اما در این راستا وقتی خواستیم اداره کل ورزش و جوانان استان را در مقام قضاوت قرار دهیم پاسخ قانع کننده ایی نشنیده ایم، رضا مودبی معاون ورزشی این اداره کل به خبرنگار معین گفت: در خصوص ابلاغ جناب دکتر افتخاری به  عنوان مسئول کانون پیشکسوتان استان گیلان فقط حکمی را در روزنامه خواندم و چیزی رسمی و مکتوب از وزارتخانه یا جای دیگر به دست ما نرسیده است.

وی افزود: حتی در تماسی هم که با وزارتخانه داشتیم آنها از این موضوع اظهار بی اطلاعی کردند و حتی در سایت سازمان هم چیزی نیافتم تا از آن موضوع کسب اطلاع کنم.

با این حال مودبی تاکید کرد: این موازی کاری کمی عجیب است باید ببینیم داستان چیست؟ اگر یک نهاد غیر دولتی دیگر هم بخواهد به پیشکسوتان خدمات بدهد مشکلی ندارد اما باید راه کار قانونی ان طی شود.

در این دعوا آنچه مهم است خود پیشکسوتان هستند، خدا کند روزی نرسد که این دو تشکیلات موازی برای سرکوب هم هزینه کنند و وقتی برای سرلوحه خود یعنی پیشکسوتان نداشته باشند، به نظر نگارنده بد نیست که سیستمی مجهز تر با نگاهی کلان تر به پیشکسوتان در استان راه بیفتد و سیستم فعلی نیز خود را موظف به تجمیع با آن کند، چه ایرادی دارد که تشکیلات افشارزاده اگر قانونی باشد گیلان را همسو با خود کند و وقتی افتخاری نیز دندان طمع ریاست آن را کشیده است هوشنگی هم با آن همکاری کند؛ ای کاش این مهم برای پیشکسوتان در حد آرزو نماند.

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)