blank

به گزارش خزرآنلاین و به نقل از روزنامه معین این مهم را یکی از شهروندان رشتی زمانی که برای ثبت نام فرزند کلاس اولی خود به یکی از مدارس دولتی ناحیه ی ۲ رشت مراجعه کرد دریافت و به اطلاع روزنامه رساند: ” ظرفیت پر شده بود! آن هم قبل از شروع ثبت نام!!! چگونه […]

به گزارش خزرآنلاین و به نقل از روزنامه معین این مهم را یکی از شهروندان رشتی زمانی که برای ثبت نام فرزند کلاس اولی خود به یکی از مدارس دولتی ناحیه ی ۲ رشت مراجعه کرد دریافت و به اطلاع روزنامه رساند: ” ظرفیت پر شده بود! آن هم قبل از شروع ثبت نام!!! چگونه وقتی سال تحصیلی قبلی تمام نشده ظرفیت ثبت نام برای سال آینده پر می شود؟؟؟ ثبت نام هر ساله مدارس سه چهار ماه مانده به آغاز سال تحصیلی جدید شروع می شود اما الان که فروردین است و شش ماه به شروع سال تحصیلی ۹۲-۹۳ مانده می گویند ظرفیت کلاس اول پر شده “

رسالت روزنامه نگاری هم ما را بر آن داشت تا پیگیر این موضوع از آموزش و پرورش شویم اما متاسفانه مسئولان آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت از دادن پاسخ روشنی به خبرنگار ما امتناع ورزیدند هرچند که در تماس با مدیرکل آموزش و پرورش گیلان وی به دلیل مشغله ملاقات مردمی قادر به پاسخگویی ما نشد اما ا میرشجاع حسینی دبیر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در خصوص زمان ثبت نام کلاس اولی ها به خبرنگار معین گفت: هنوز شیوه نامه ثبت نام سال جدید تحصیلی از سوی وزارت خانه ابلاغ نشده است که بخواهیم در مورد زمانش اظهار نظر کنیم، این شیوه نامه سال گذشته ۲۸ فروردین ماه ابلاغ شده بود و زمان ثبت نام را دوم اردیبهشت اعلام کردند که ما هم با کمی تاخیر در تاریخ دهم اردیبهشت ماه آغاز کردیم.

وی تاکید کرد: هیچ مدیری حق ندارد از الان به والدین جواب رد بدهد گاهی مدیرانی هستند که قول ثبت نام به پدرها و مادرها می دهند اما عملا بدلیل نداشتن ابلاغ نمی توانند ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد : علاوه بر این، ثبت نام اینترنتی است و سامانه ثبت نام هنوز باز نشده است در ثانی برای ثبت نام پرونده لازم است ما باید پایگاه های سنجش را راه بیاندازیم، به دانش اموزان کارت سلامت بدهیم تا با پرونده ایی کامل برای ثبت نام اقدام کنند درحالیکه این مراحل تکمیل نشده چطور والدین برای ثبت نام اقدام کردند؟ اگرچه مدیر هم حق نپذیرفتن والدین حتی در زمان ثبت نام را هم ندارد چون حتی اگر ظرفیت کلاس اولی های منطقه بیش از ظرفیت انها باشد به آنها اجازه داده شده که خارج از ظرفیت خود ثبت نام کنند.

مدیر مدرسه ایی که به ان شهروند جواب منفی داده بود نیز ضمن تکذیب ادعای آن شهروند به خبرنگار معین گفت: ثبت نام کلاس اولی ها هنوز شروع نشده و بخش نامه ایی هم به ما  داده نشده از این رو خنده دار است که از الان والدین را ناامید از مدرسه روانه کنیم.

وی افزود: حتی اگر والدینی که در منطقه ما ساکن هستند دیر اقدام کنند و یا بعد از پرشدن ظرفیت مراجعه کنند مشکلی نیست چون می توانند با مراجعه به دیگر مدارس منطقه فرزند خود را ثبت نام کنند.

به هر حال پر بیراه نیست که بپذیریم برخی مدارس ابتدایی در شهرستان های استان که در سطح بالاتر از دیگر مدارس قرار دارند برای ثبت نام از دانش آموزان جدید الورود طاقچه بالا بگذارند، به طوریکه برخی والدین مجبور شوند فرزند کلاس اولی خودشان را دورتر از محل سکونت ثبت نام کنند. در حالی که این حق مسلم خانواده هاست که در نزدیکترین مدرسه محل سکونت نسبت به ثبت نام فرزندان شان اقدام کنند. به نظر می رسد که مشکلات ثبت نام کلاس اولی ها هنوز شروع نشده، در حال حاد شدن است.

 

نویسنده: معین کپج

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)