blank

 به گزارش خزرآنلاین به نقل از فارس: رغایب مقدم در حاشیه مراسم سالروز شهادت فرزندش اخلاص را مهم‌ترین ویژگی این شهید دانست و اظهار کرد: داشتن  اخلاص در کارها موجب شد تا فرزند من در کنار شهدا قرار گیرد. *تمام خوبی‌ها را می‌توان با اخلاص سنجید وی با بیان اینکه تمام خوبی‌ها را می‌توان با اخلاص سنجید، […]

 به گزارش خزرآنلاین به نقل از فارس: رغایب مقدم در حاشیه مراسم سالروز شهادت فرزندش اخلاص را مهم‌ترین ویژگی این شهید دانست و اظهار کرد: داشتن  اخلاص در کارها موجب شد تا فرزند من در کنار شهدا قرار گیرد.

*تمام خوبی‌ها را می‌توان با اخلاص سنجید

وی با بیان اینکه تمام خوبی‌ها را می‌توان با اخلاص سنجید، تصریح کرد: در روز قیامت هیچ چیز جز اخلاص مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

پدر شهید مقدم، گمنامی را از ویژگی‌های بارز فرزند شهیدش نامید و گفت: این شهید در اردوهای راهیان نور و هیئت‌های مذهبی مختلف فعالیت‌های مؤثری داشت، اما به کسی درباره کارهایش چیزی نمی‌گفت و در گمنامی فعالیت می‌کرد.

وی با بیان اینکه خدا فرزندش را بزرگ کرد و به این جایگاه رساند، افزود: خداوند افرادی را که با اخلاص در مسیر او گام بردارند، عزیز می‌کند.

مقدم اضافه کرد: از آنجا که محمدمهدی گمنام بود و خود را مطرح نکرد، خدا او را مطرح کرد.

*شهید مقدم در توجه به مسایل سیاسی سرآمد بود

پدر شهید مقدم درباره خصوصیات دیگر فرزندش بیان کرد: شهید محمدمهدی مقدم وقت بسیاری برای شهدا می‌گذاشت و در تمام مراسم‌ها و یادواره‌های شهدا حضور داشت؛ محمدمهدی در توجه به مسایل سیاسی و اجتماعی سرآمد دیگران بود.

مقدم با تصریح بر اینکه فرزندش در ایام فتنه سال ۸۸ آرام و قرار نداشت، عنوان کرد: آن زمان حتی احتمال می‌دادیم که ممکن است محمدمهدی به دست فتنه‌گران و اراذل و اوباش ترور شود.

*نباید حرف آقا روی زمین بماند

وی، فرزندش را از فعالان رویدادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: محمدمهدی علاقه بسیاری به مقام معظم رهبری داشت و همواره تأکید می‌کرد که نباید حرف آقا روی زمین بماند.

پدر شهید محمدمهدی مقدم، ولایت‌پذیری فرزندش را فوق‌العاده خواند و افزود: محمدمهدی عاشق مقام معظم رهبری بود.

مقدم، فرزند شهیدش را مانند شهدای دوران دفاع مقدس دانست و گفت: محمدمهدی در مدت ۱۰ سالی که همسر و فرزند داشت در ایام تعطیلات نوروز هیچ‌گاه در خانه نبود و در این مدت 13 بار به اردوهای راهیان نور جنوب کشور رفت.

*خودمان را برای شهادت محمد مهدی آماده کرده بودیم

وی اضافه کرد: محمدمهدی همواره به عنوان خادم دانشجویان جوان با فرهنگ‌های مختلف و انتظارات بسیار در اردوهای راهیان نور حضور داشت و بدون منت و توقع فعالیت می‌کرد.

پدر شهید محمدمهدی مقدم در پایان با بیان اینکه اگر فرزندش در دوران دفاع مقدس حضور داشت جزو شهدا بود، اذعان کرد: خودمان را برای شهادت محمدمهدی آماده کرده بودیم.

نویسنده: گفتگو با پدر شهید مقدم

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)