۳۵۹ شهرستان در وضعیت قرمز | افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان + نقشه و نمودار
۳۵۹ شهرستان در وضعیت قرمز | افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان + نقشه و نمودار
خزر: به دلیل گسترش موج پنجم کرونا و افزایش بی سابقه تعداد مبتلایان به این ویروس، اکثر تخت‌های بیمارستان، بخش‌ها و راهرو‌ها پر شده و پذیرش مبتلایان به کرونا با سختی در حال انجام است.

به گزارش خزرآنلاین، شهر به مدت یک هفته تعطیل شد! خبری بود که حکایت‌ها داشت از سهل‌انگاری و عدم رعایت مردمی که به خیال خود همین که واکسن کرونا به بازار آمده است، می‌توانند با خیال راحت به زندگی عادی خود بازگردند؛ بحث امروز و فردا نیست! دو سالی می‌شود که از عمر کرونا در میانمان می‌گذرد و هرروز بیشتر از دیروز قربانی می‌گیرد و آدم‌ها را به سوگ عزیزانشان می‌نشاند.

کرونا ویروسی منحوس که منتظر کوچکترین سهل‌انگاری است تا بیش از پیش اوج بگیرد و جان انسان‌ها را به خطر بیندازد، به موج دوم و سوم و چهارم راضی نشد که شهر را در پیک پنجم فرو برد؛ آن هم در حالی که کرونا دلتا در کشور جولان و میزان مرگ و میرها را افزایش و هرروز تنی چند را راهی بیمارستان و گورستان می‌کند.

اوایل اسم کرونا که می‌آمد لرزه بر اندام انسان می‌افتاد که مبادا خود یا عزیزانمان به آن مبتلا شویم، بدون چون و چرا در قرنطینه می‌ماندیم و دستکش و ماسک و الکل نیز جزو لاینفک زندگی انسان شده بود؛ حال وقتی به خیابان و پارک‌های شهر نگاهی بیندازیم تنها چیزی که نمی‌توانیم ببینیم ماسک و دستکش و ضدعفونی‌های گاه به گاه است، فاصله اجتماعی هم مضحک‌ترین عبارت این روزها است! گویی مردم بیخیال کرونا شده‌اند؛ اما کرونا نه!

سخت بود در قرنطینه ماندن و دوری از عزیزان، اما اوایل شیوع کرونا با همه سختی‌هایی که با خود داشت در خانه ماندیم و از دور عزیزانمان را ملاقات کردیم، هنوز ممنوعیت تردد در شب‌ها هم اعمال نشده بود اما در خانه می‌ماندیم؛ حال با وجود اعمال محدودیت‌ها و تهدید به جریمه‌های سنگین همچنان ترددها تا پاسی از شب ادامه دارد.

اوایل در تالارهای عروسی بر روی همه بسته شده بود و عزاداری‌ها به صورت مجازی برپا می‌شد، اما امروز بعد از گذشت دو ماه ترس حضور از عروسی‌ها و عزاداری‌ها از بین رفته و مراسم‌ها با شکوه‌تر و پرجمعیت‌تر از قبل برگزار می‌شوند.

در حال حاضر نیز تزریق واکسن کرونا به گروه‌های سنی متفاوت بیش از پیش باعث عادی انگاری‌ها شد، در نهایت مجموع این رفتارها سبب شد که کردستان و حتی کشور در موج پنجم کرونا غرق و شهر و ادارات و اصناف مختلف را در تعطیلی محض فرو برد.از مردم هم که در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی سوال شود در این شرایط سخت اقتصادی خسته‌تر از آن هستند که بخواهند به کرونا فکر کنند و یا وقتی برای فکر کردن به کرونا ندارند.

متاسفانه به دلیل گسترش موج پنجم کرونا و افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان به این ویروس، اکثر تخت‌های بیمارستان، بخش‌ها و راهرو‌ها پر شده و پذیرش مبتلایان به کرونا با سختی در حال انجام است، اما کادر درمان بیمارستان با تمام توان و با امکانات در حال خدمت هستند ولی مردم باید بیش از گذشته فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست وشوی دست‌ها را جدی بگیرند تا در روز‌های آینده با بحران بسیار جدی روبرو نشویم.

blank

تازه‌ترین وضعیت کرونا در ایران

متاسفانه بحران کرونا در ایران روز به روز افزایش پیدا می‌کند به طوری که در جدیدترین رنگ‌بندی ‌شهرستان‌ها؛‌ علاوه بر شهرهای قرمز قبلی، از ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ شهرستان‌های زیر در وضع قرمز قرار می‌گیرند: اهر، بستان آباد (آذربایجان شرقی)، اشنویه، چالدران (آذربایجان غربی)، نائین (اصفهان)، بدره، چرداول (ایلام)، باخرز، مه ولات (خراسان رضوی)، جاجرم، راز و جرگلان (خراسان شمالی)، رامهرمز، شوشتر، هندیجان (خوزستان)، سرخه (سمنان)، زابل، قصرقند (سیستان و بلوچستان)، ارسنجان (فارس)، کمیجان (مرکزی)، ارزوئیه، راور، رودبار جنوب، ریگان، فاریاب، قلعه گنج (کرمان)، لنده، چرام (کهگیلویه و بویر احمد)

🔴 ۳۵۹ شهرستان قرمز
� ۵۹ شهرستان نارنجی
🟡 ۳۰ شهرستان زرد

شهرستان کاشان/ منطقه کاشان در وضعیت قرمز ‌

‌سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: هر چند روند آمار بستری‌ها در شهرستان‌ها کاهشی شده اما در شبانه روز گذشته آمار بستری‌ها در شهرستان خاتم صعودی  بوده است.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگویی در ارتباط با وضعیت کرونایی استان اظهار داشت: در حال حاضر، ۷۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۱۳۵ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی(ره) یزد افزود: در شبانه روز گذشته، ۱۷۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد پذیرش شدند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی برای عبور از پیک پنجم خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان اشکذر در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

سلمانی با اشاره به روند کاهشی بستری‌ها در شهرستان‌های استان اظهار داشت:  در شبانه روز گذشته آمار بستری‌ها در شهرستان خاتم صعودی  است و در صورت غفلت، مجدد روند بستری‌ها هم صعودی می‌شود.

استان اردبیل/ وضعیت فوق بحرانی است‌

شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگویی اظهار داشت: در حالی که سال گذشته یک روز مانده به تاسوعا با اینکه وضعیت استان قرمز بود تعداد بستری‌های کرونا در مراکز درمانی استان ۲۰۰ نفر بود ولی هم اکنون تعداد بستری‌های شبانه‌روزی به ۸۰۶ نفر رسیده و یک هزار و ۱۲۹ نفر هم بستری موقت وجود دارد.وی بیان کرد: حتی در برخی از شهرستان‌ها، تعداد بستری‌ها در بیمارستان به ۲۰ برابر مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

حبیب‌زاده با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: امسال ایام محرم تاکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی عزاداران و هیئت‌های عزاداری نسبتا خوب بوده است.

وی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اعلامی از سوی ستاد مقابله با کرونا، هرگونه دسته‌گردانی، تعزیه و شبیه‌خوانی امسال ممنوع است و در استان نیز روزهای تاسوعا و عاشورا آئین‌های دست‌ روی و شبیه‌خوانی برگزار نخواهد شد.

استان آذربایجان‌غربی/۲۲ فوتی در شبانه روز گذشته

جواد آقازاده در گفت‌وگویی با اشاره به فوت ۲۲ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: این جان باختگان مربوط به هفت نفر در ارومیه، پنج نفر در میاندوآب، چهار نفر در خوی، دو نفر بوکان، یک نفر سلماس، یک نفر تکاب، یک نفر شاهین‌دژ و یک نفر در مهاباد بوده است.وی تصریح کرد: تاکنون متاسفانه پنج هزار و ۱۳۹ نفر از هم استانی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: همچنین با ابتلای یک هزار و ۶۲۶ نفر دیگر، تعداد کل مبتلایان به ۲۱۴ هزار و ۴۴۶ نفر رسیده است.وی در ادامه با اشاره به وجود ۷۴۴ بستری مشکوک افزود: تعداد کل بستری آی سی یو نیز ۲۶۸ نفر بوده است و تعداد ۵۸ نفر تحت دستگاه ونتیلاتور هستند.

استان قزوین / آمار مبتلایان دوباره جهش کرد ‌

در شبانه‌روز اخیر آمار مجموع مبتلایان کرونایی استان به ۸۹ هزار و ۶۱۸ نفر رسید که از این تعداد ۳۲ هزار و ۷۰۹ نفر بستری شده و ۲۰۰۶ نفر هم جان خود را از دست دادند. در ضمن آمار موارد محتمل و مشکوک ابتلا هم ۱۴۸ نفر بیشتر شد و به ۱۶ هزار و ۷۷۶ نفر رسید. آمار بستری‌های موقت هم با ۷۴ نفر افزایش به ۱۶۶۹ نفر رسید. ضمن اینکه آمار بهبودیافتگان هم از ۲۶ هزار نفر گذشته و ۲۶ هزار و ۲۵ نفر رسید. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به عبور دوباره آمار ابتلای کرونایی استان از عدد هزار اظهار داشت: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۰۴۳ مبتلای کرونایی جدید در استان قزوین شناسایی شده که در مقایسه با روز قبل بیش از ۳۵ درصد افزایش داشته و ۲۷۱ نفر بیشتر از روز پیش بوده است.

blank

پیمان نامدار همچنین از وخیم شدن مجدد آمار بیماران بدحال کرونایی خبر داد و گفت: آمار بیماران بدحال زیر دستگاه ونتیلاتور در بخش مراقبت‌های ویژه‌ بیمارستان‌های استان قزوین در شبانه‌روز اخیر به ۴۳ نفر رسیده و در مقایسه با روز گذشته ۷٫۵ درصد بیشتر شده است.

وی به تک‌رقمی شدن دوباره آمار فوتی‌های کرونایی استان قزوین اشاره کرد و افزود: با این حال میزان مرگ‌ومیر کرونایی استان در شبانه‌روز اخیر نسبت به روز پیش ۴۳ درصد کاهش یافت و ۸ بیمار بدحال ما به خاطر شدت علائم تنفسی جان خود را از دست دادند. ضمن اینکه آمار بستری‌های کرونایی روزانه ما نسبت به روز گذشته ۱۱ درصد کاهش یافت و ۲۶۳ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شدند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در ادامه از رکوردشکنی جدید آمار بهبودیافتگان کرونایی خبر داد و گفت:‌ طی این مدت ۱۷۱ بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دیگر ما مرخص شدند که این آمار ۱۲ نفر بیشتر از روز قبل بوده و یک رکورد جدید در آمار بهبودیافتگان را رقم زد.

نامدار ادامه داد: در نهایت هم مجموع کل بستری‌های کرونایی فعلی ما به ۹۱۳ نفر رسید که در قیاس با روز گذشته ۳ نفر بیشتر شده و امیدواریم هیچ‌وقت به عدد هزار بستری کرونایی نرسیم.

استان مرکزی/شمار مبتلایان جدید ‌به ۵۸۹ مورد رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفت‌و‌گویی با اشاره به آخرین آمار مبتلایان بیماران کرونایی اظهار داشت: شمار مبتلایان جدید کرونا در استان مرکزی، بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی به ۵۸۹ مورد رسید.

سیدمحمد جمالیان افزود: از مجموع بیماران جدید شناسایی شده، صد نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند، ۴۸۹ نفر از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی بوده‌اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده‌اند.

وی تصریح کرد: با احتساب ۵۸۹ مورد ابتلای جدید، تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۷۶ هزار و ۵۱۷ نفر رسیده و یازده مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس، تعداد فوتی‌ها به دو هزار و ۳۵۴ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به کاهش سن مبتلایان به کرونا گفت: دختر شانزده ساله‌ای که طی چند روز گذشته بر اثر کرونا از یکی از شهرستان‌های استان به بیمارستان امیرکبیر اراک منتقل و بستری بود، بدون بیماری زمینه‌ای فوت کرد.

جمالیان افزود: در روزهای گذشته تعداد مبتلایان در بین سنین پایین نسبت به موج های قبلی بیشتر شده و کودکان و نوجوانان را بیشتر درگیر می کند که این زنگ خطری برای خانواده ها است.

استان بوشهر/ مرگ ۲۹۰ نفر ‌در مرداد ماه ‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگویی در بوشهر با اشاره به روند صعودی بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر اظهار داشت: اکنون ۹۰۰ تخت بیمارستانی در بخش کرونایی فراهم شده که بیش از این تخت‌ها بیمار کرونایی بستری شده است.

سعید کشمیری اکنون تعداد بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر را ۹۰۸ نفر دانست و بیان کرد: علاوه بر این تعداد بیمار بستری، همین تعداد در درمانگاه و مراکز سرپایی تحت درمان هستند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر شمار مرگ و میر کرونایی را در استان مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با ثبت ۱۷ مرگ کرونایی دیگر در شبانه‌روز گذشته تعداد فوتی‌ها به سبب کرونا در استان بوشهر به یک‌هزار و ۶۵۴ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه روز گذشته ۱۷ نفر بیمار کرونایی بین سن ۲۴ تا ۸۰ سال جان خود را از دست دادند خاطر نشان کرد: اکنون ۶۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این مجموع، ۲۸ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

کشمیری مرداد ماه امسال را مرگ‌بارترین ایام کرونایی دانست و گفت: در مرداد ماه تاکنون بیش از ۲۹۰ به سبب ابتلا به کرونا در استان بوشهر فوت کرده‌اند که نگرانی ایجاد کرده است.

استان اصفهان/ ۲۸۷۵ بیمار جدید شناسایی شد‌

آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان ۷۴۰۷ نفر بودند که ۲۸۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۵۸۸  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این  مدت ۴۳۹ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.‌

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد ۴۶۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان را  ۴۰  نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد  ۲۵  نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

blank

استان فارس/ مجموع جان باختگان‌ به ۵هزار و ۷۰۷ نفر رسید‌

این روزها بیش از هر زمان دیگری قدردان نعمت سلامتی هستیم وقتی هر روز آمار مبتلایان و جانباختگان کرونایی را می‌خوانیم می‌دانیم که این بیماری منحوس که نزدیک به دو سال است همه دنیا را درگیر کرده با کسی شوخی ندارد. 

همین دیروز بود که علوم پزشکی شیراز اعلام کرد دو سوم فوتی‌ها افراد زیر ۶۰ سال، نوجوانان و جوانان هستند و این یعنی که ویروس با هیچ کس و هیچ گروه سنی شوخی ندارد. 

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۶۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۵۲ هزار و ۹۲۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۱۳۹ هزار و ۱۸۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۷ هزار و ۱۷۵ بیمار مثبت و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۸۰ هزار و ۹۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

با بستری ۶۰۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیمارانی که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند به پنج هزار و ۱۵۶ نفر رسیده که از این تعداد، ۴۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

با اعلام جان باختن ۳۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به پنج هزار و ۷۰۷ نفر رسیده است. 

استان کرمان/بستری ۲۱۱ بیمار کرونایی جدید ‌

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان هزار و ۱۳۷ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۶۱۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۶۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۳۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۸۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۳۸ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۲۱۱ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۲ هزار ۷۷۸ مورد رسیده است.

وی به فوت ۲۶ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۳ هزار و ۹۶۲ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان ۶۰۲ هزار و ۳۹۵ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۱۶۷ هزار و ۸۹۶ مورد است.

علی‌اصغر خیرخواه معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز با بیان اینکه نزدیک دو ماه است که در پیک جدید بیماری کووید ۱۹ قرار داریم اظهار داشت: سهل انگاری و عادی انگاری مردم باعث شده که کرونا همچنان در جامعه جولان دهد و روزانه جان تعدادی از بیماران را بگیرد.

وی با اشاره به روند افزایشی آمار مبتلایان و فوتی‌ها در مناطق جنوبی استان کرمان افزود: در حال حاضر اکثریت ظرفیت تخت‌های بیمارستانی جیرفت تکمیل شده است و ظرفیت اورژانس‌های تنفسی هم در حال تکمیل است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت وضعیت کرونا در کل کشور و جنوب کرمان را بحرانی دانست و گفت: تمهیدات لازم برای خدمت رسانی به بیماران، نظیر افزایش تخت اندیشیده شده است اما مردم باید به مسائلی مانند خستگی و کمبود کادر درمان توجه کرده و با حساسیت بیشتری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

عباس محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان نیز با انتقاد از عادی انگاری‌ها در سطح جامعه اظهار داشت: بر اساس تحقیقات انجام شده رعایت پروتکل‌های بهداشتی که اوایل تابستان ۸۷ درصد بود اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با اشاره به اینکه وضعیت سیرجان به لحاظ شیوع کرونا اصلاً خوب نیست و آمار بیماران به شدت افزایش یافته است افزود: طی دو الی سه هفته اخیر آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های سیرجان به بیش از ۵۰۰ نفر رسیده است.

وی این آمار را بیش از دو برابر پیک‌های قبلی عنوان کرد و گفت: وضعیت بسیار حاد و سخت است و حتی اگر کمبود فضا، دارو و تجهیزات هم نداشته باشیم دیگر پرسنل نداریم.

استان سمنان/وضعیت نگران‌کننده‌ ابتلا به دلتا ‌

بر اساس اعلام رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود، وضعیت ابتلا به کرونا از شرق تا غرب استان سمنان نگران‌کننده بوده و در واقع دلتا همه استان سمنان را درنوردیده است.ضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این زمینه اظهار داشت: شاهرود کماکان با روند صعودی نگران‌کننده ابتلا در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

وی با اشاره به روند بالای ابتلا به کرونا در شهرستان میامی و تغییر رنگ این شهرستان به نارنجی تصریح کرد: در روزهای اخیر، روزانه بیش از ۴۰۰ بیمار با علائم مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مراجعه می‌کنند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اضافه کرد: تعداد موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در شرق استان سمنان نیز به بیش از ۲۰۰ نفر در هر روز رسیده است.

چمن گفت: در روز گذشته تست کرونای ۲۲۰ نفر در جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مثبت شده است.وی عنوان کرد: در هر شبانه‌روز به‌طور میانگین ۵۰ تا ۶۰ نفر در بیمارستان‌های امام حسین (ع) و بهار شاهرود به دلیل ابتلا به کرونا بستری می‌شوند.

چمن با بیان اینکه اکنون مجموع تعداد بستری‌های مثبت و مستحکم به ابتلا به کرونا در شاهرود به ۳۰۰ نفر نزدیک شده است اذعان کرد: ۳۶ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه این دو بیمارستان بستری هستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز از بستری ۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در جمعیت زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

blank

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)