کمی از پیشرفت هایتان بگویید!
کمی از پیشرفت هایتان بگویید!
خزر: از زمان روی کار آمدن آقاجانی، چند واحد راکد و نیمه راکد در استان احیا شده و چه تلاش هایی برای سامان دادن به وضعیت تعاونی‌های مسکن مهر استان گیلان صورت گرفته است!

به گزارش خزرآنلاین،  مدیرکل کار و رفاه اجتماعی گیلان چندی پیش و در جریان نشست خبری خود، مدعی شد حمایت‌ها از شخص او پس از انتصاب زیاد بوده و همین امر منجر پیشرفت‌ امور شده است!

وی همچنین آماری از وضعیت ایجاد اشتغال ارائه کرد و با بیان اینکه تعهد ایجاد اشتغال در سال جاری بیش از ۳۰ هزار شغل بوده، گفت: این تعهد در گذشته ۲۱ هزار و ۲۹۵ مورد بوده که ۹۶ درصد آن محقق شده است!

 اگرچه صحت آمار ارائه شده توسط آقاجانی در خصوص میزان اشتغال ایجاد شده آن هم به فاصله اندکی پس از پایان نشست خبری اش، مورد تشکیک برخی رسانه ها قرار گرفت اما گذشت قریب به ۶ ماه از انتصاب آقاجانی فرصت خوبی است تا صحت ادعای دیگر وی هم مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود حمایت های فراوانی که بنا به ادعای آقاجانی از او صورت گرفته، منجر به چه پیشرفت هایی شده است؟! مثلا از زمان روی کار آمدن آقاجانی، چند واحد راکد و نیمه راکد در استان احیا شده و چه تلاش هایی برای سامان دادن به وضعیت تعاونی‌های مسکن مهر استان گیلان صورت گرفته است!

از سوی دیگر و در خصوص آمار ارائه شده توسط مدیرکل کار و رفاه اجتماعی گیلان هم باید گفت طی سال‌های گذشته به دفعات کارشناسان خطاب به مدیران دولتی توضیح داده‌اند که پرداخت چند وام و یا صدور تعدادی پروانه اشتغال خانگی و غیرخانگی به منزله ایجاد شغل نیست. البته بین چند هزار وام پرداختی و مجوز صادر شده ممکن است مواردی هم به ایجاد اشتغال پایدار ختم شود اما تجربه چند دهه گذشته به ما نشان داده که این قبیل وام‌ها و مجوزها برای خانواده‌ها درآمد چندانی ندارد و عموما تسهیلات دریافتی در مسیری دیگر هزینه می‌شود. مشاغل خانگی هم به علت وجود برخی مشکلات به تعداد انگشت شمار فرصت قد علم کردن پیدا می‌کنند.

 در پایان از مدیرکل کار و رفاه اجتماعی گیلان که منصوب عبدالمالکی وزیر مستعفی پیشین است، انتظار می رود فرصت خدمت بدست آمده را غنیمت شمرده و به یاد داشته باشد پذیرش آمارها تا وقتی که برای مردم ملموس نباشد، سخت و غیرقابل باور خواهد بود. دقیقا مانند همان ادعای ایجاد شغل با یک میلیون تومان!

۰/۵ (۰ نظر)