کرسی مدیرکلی تامین اجتماعی گیلان و دور ماندن از تغییرات مرسوم مدیریتی
کرسی مدیرکلی تامین اجتماعی گیلان و دور ماندن از تغییرات مرسوم مدیریتی
خزر: خبری خوشحال کننده از اقدامی ارزشمند که البته بهره مندی از آن، نیازمند تحقق شرایطی است. شرایطی مانند داشتن گواهی بحرانی بودن واحد تولیدی و صنعتی از مراجع ذیصلاح از قبیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه بحران و شورای تامین استانداری. همچنین بنا به گفته مدیرکل تامین اجتماعی گیلان کارفرمایانی که در خصوص پرداخت حق بیمه‌ی کارگران خود معوق دارند، مشمول این بخشنامه نمی‌شوند!

به گزارش خزرآنلاین، مدیر کل تامین اجتماعی گیلان اخیرا خبر از امکان تقسیط دوباره بدهی کارفرمایانی داده که بدهی‌های تقسیط شده‌ی آنان تا تاریخ دوم مردادماه امسال تبدیل به حال شده و از ادای آن بر نمی‌آیند.

 خبری خوشحال کننده از اقدامی ارزشمند که البته بهره مندی از آن، نیازمند تحقق شرایطی است. شرایطی مانند داشتن گواهی بحرانی بودن واحد تولیدی و صنعتی از مراجع ذیصلاح از قبیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه بحران و شورای تامین استانداری. همچنین بنا به گفته مدیرکل تامین اجتماعی گیلان کارفرمایانی که در خصوص پرداخت حق بیمه‌ی کارگران خود معوق دارند، مشمول این بخشنامه نمی‌شوند!

 البته مدیرکل تامین اجتماعی گیلان می افزاید امکان تقسیط بدهی این قبیل از کارفرمایان تا ۳۶ ماه در حوزه‌ی اختیارات مدیر کل تامین اجتماعی استان یعنی خودش است! موضوعی که نه تنها بیانگر اهمیت جایگاه حقوقی مدیرکل تامین اجتماعی گیلان است بلکه فاکتوری است که نشان می دهد علیرغم ذات غیردولتی سازمان تامین اجتماعی، این منصب به واسطه روابط تنگاتنگ با بدنه کارفرمایی و کارگری تا چه اندازه در تحقق اهداف دولت در رفع موانع تولید از طریق سرپانگه داشتن کارگاه های تولیدی و موارد تبلیغی مرتبط به آن، نقش مهمی ایفا می کند. 

 با این تفاسیر، لزوم هماهنگی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کل کشور و به تبع آن مدیرکل تامین اجتماعی استان ها با سیاست های دولت مستقر، آن هم در بالاترین سطح ممکن، عاملی مهم بوده و نیازی است که یکی از راه های برآورده ساختن آن می تواند انتصاب مدیری همسو با دولت باشد. اتفاقی که پس از روی کار آمدن دولت آیت الله رییسی، در بسیاری از استان ها رقم خورده اگرچه گیلان تا کنون مصون از این تغییر مانده است چرا که مدیرکلی فعلی تامین اجتماعی گیلان در زمان روی کار بودن دولت روحانی و با حکم مصطفی سالاری، مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی کل کشور بر این کرسی حساس تکیه زده و علیرغم گذشت بیش از یک سال از آغاز بکار دولت آیت الله رییسی، همچنان در این منصب قرار دارد.

 با این حال، چرایی عدم تغییر در راس تامین اجتماعی گیلان آن هم در شرایطی که اخبار مربوط به تجمع بازنشستگان در برابر ساختمان تامین اجتماعی استان بعضا راه به رسانه های خارج نشین هم پیدا کرده است، سوالی است که پاسخش را می بایست از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کل کشور و مسئولین ارشد استانی جویا شد اگرچه ممکن است رضایت از عملکرد حسین نژاد در راس تامین اجتماعی گیلان، عاملی بر ادامه حضور وی علیرغم تغییر محسوس در سیاست های دولت فعلی با پیشین باشد.

 هر چه که هست، کرسی مدیرکلی تامین اجتماعی استان، جایگاهی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نقش مهمی را در ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به قشر بزرگی از مردم که مستقیم یا غیرمستقیم با این سازمان خدمت رسان عمومی مرتبط هستند، ایفا میکند.

۰/۵ (۰ نظر)