پیاده راه مرکزی شهر رشت هر چه سریعتر برچیده و معابر اصلی بازگشایی گردد!
پیاده راه مرکزی شهر رشت هر چه سریعتر برچیده و معابر اصلی بازگشایی گردد!
خزر: نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به توجه اعضای شورای شهر به اولویت های مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: پسماند اولویت نخست شهر رشت است و اعضای شورا باید در این زمینه برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

به گزارش خزرآنلاین، نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار امروز خود با اعضای جدید شورای شهر رشت بر لزوم تلاش مجدانه برای ساماندهی پسماند مرکز استان تاکید کرد و افزود: این کار با پیشگیری از ورود زباله به سراوان و ساماندهی دو رودخانه‌ی زرجوب و گوهررود و پیشگیری از ورود شیرابه‌های خطرناک به داخل تالاب بین المللی انزلی تحقق می‌یابد و سلامت عموم شهروندان را ارتقاء می‌بخشد.

آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه در هیچ جای کشور به اندازه‌ شهرستان رشت معضل ساماندهی پسماند و عوارض ناشی از آن در حوزه‌ سلامت دیده نمی‌شود تصریح کرد: ساماندهی پسماند نیازمند یک مدیریت یکپارچه و واحد شهری و تعامل منطقی مجموعه‌ی اعضای شورا با شهرداری و دولتمردان است و در این زمینه، نمایندگان مردم نیز باید حامی و مددکار آنان باشند.

وی در ادامه با تشریح مشکلات عدیده‌ اقتصادی، اجتماعی و ترافیکی ناشی از اجرای طرح پیاده راه فرهنگی، اجرای این طرح را کار غلط عنوان کرد و گفت: شورای ششم با درایت و شجاعت نسبت به برچیده شدن پیاده راه فرهنگی و بازگشایی مجدد معابر مرکز شهر اقدام کند تا رشت از بن بست ترافیکی و بازار از رکود اقتصادی خارج شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین برخورد جدی با پدیده‌ مذموم رانت خواری و باند بازی در پیکره مدیریت شهری را از دیگر رسالت شورای ششم عنوان کرد و افزود: با خودصیانتی اعضای شورا و تعامل با مجموعه‌ دستگاه‌های نظارتی می‌توان این امر را محقق کرد.

آیت الله فلاحتی همچنین بر ضرورت پیشگیری از ساخت و ساز‌های بی رویه و غیر قانونی در مرکز استان تاکید کرد و گفت: ماده‌ی ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها از جمله قوانین خرافات گونه ای است که زمینه‌ تخلف را در ازای پرداخت پول به شهرداری فراهم می‌کند و این نقیصه باید بطور قانونی برطرف شود.

وی در ادامه مجموعه اعضای منتخب شورای شهر رشت را از دادن وعده‌های درشت و دست نیافتنی به مردم برحذر داشت و تصریح کرد: تلاش کنید تا در روند اجرای طرحها، تفکیک بین مناطق فقیر و غنی برداشته و عدالت در روند مدیریت شهری رعایت شود.

امام جمعه رشت همچنین با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت شهر بدلیل برخی کم کاری‌ها و غفلت ها، اسیب دیده است اضافه کرد: شورا می‌تواند با گماردن گروه‌های ناظر، شرایط روزانه‌ معابر شهر و اولویت‌ ها و مطالبات عموم شهروندان را رصد کند تا اقدامات عاجل برای رفع مشکلات و رسیدگی به اولویت‌ها به عمل اید.

 هادی رمضانی به نمایندگی از ۱۱ عضو منتخب شورای شهر رشت گزارشی از روند آغاز بکار فعالیت شورای ششم در بستر تفاهم، توافق و همدلی تمامی اعضا ارایه کرد و گفت: وضعیت فعلی ناشی از مشکلات عدیده مشهود در روند مدیریت شهری ست که با ارتقاء جایگاه شهردار به عنوان متولی اصلی مدیریت شهری و همچنین جبران خلا‌های قانونی و نظارت مستمر بر روند مدیریت شهر قابل جبران و بهبود خواهد بود.

رمضانی افزود: شورای ششم تلاش دارد با شناسایی و احصاء عمده‌ترین اولویت‌ها و مشکلات عرصه‌ مدیریت شهری، روند ارایه خدمات صادقانه به عموم شهروندان را تسریع و شرایط را برای ارتقاء جایگاه شهر مهیا نماید.