پر شدن ظرفیت بخش ICU بیمارستان‌های گیلان؛ وضعیت ۱۶۰ بیمار وخیم است
پر شدن ظرفیت بخش ICU بیمارستان‌های گیلان؛ وضعیت ۱۶۰ بیمار وخیم است
خزر: معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پر شدن تمامی تخت‌های بخش ICU در گیلان خبر داد و گفت: وضعیت ۱۶۰ بیمار وخیم است.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه ۲۸۰ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند‌.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تعداد کل بیماران بستری شده در بیمارستان‌های گیلان به ۹۰۰ نفر رسید گفت: ۱۶۰ نفر در وضعیت وخیم قرار دارند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: تعدادی از این بیماران بدحال اکنون در ICU بیمارستان‌ها بستری هستند و تعدادی دیگر برای خالی شدن تخت‌های ICU و بستری شدن در این بخش انتظار می‌کشند.

وی عنوان کرد: براساس آمار روند بستری بیماران کرونایی همچنان سیر صعودی خواهد داشت چرا که روز گذشته بیش از هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی سرپایی در مراکز درمانی گیلان بررسی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: علت این سیر سریع صعودی در گیلان شیوع ویروس دلتا کرونا و فعالیت آن در همه شهرستان‌های ‌گیلان و برگزاری دورهمی‌ها است.

حیدرزاده با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان زیر ۴۰ درصد است ابراز داشت: برای پیش‌گیری از وخیم‌تر شدن وضعیت کرونایی استان باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ۹۰ درصد برسد.

وی با تأکید بر اینکه همه مردم باید ماسک بزنند گفت: افرادی که واکسن زده‌اند و یا افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شده‌اند و وزرشکاران نباید به هیچ وجه تصور کنند که در مقابل ابتلا به کرونا ایمن هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه تقاضای ما از هم‌استانیان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک است افزود: مردم از ارتباط با مسافرانی که از سایر استان‌ها به گیلان آمده‌اند حتماً اجتناب کنند.