پای لنگ تحول عملکردی و سیاسی در منطقه آزاد انزلی؟!
پای لنگ تحول عملکردی و سیاسی در منطقه آزاد انزلی؟!
خزر: در نقد عملکرد سیاسی عیسی فرهادی هم همین بس که با گذشت قریب به یک سال و نیم از روی کار آمدن دولت جدید و با سپری شدن نزدیک به شش ماه از حضور فرهادی در راس منطقه آزاد انزلی، همچنان برخی از مناصب مدیریتی و میانی در تصرف اصلاح طلبان و اعتدالیون باقی مانده و رخنه آنان در منطقه آزاد، به قوت خود باقیست.

به گزارش خزرآنلاین، قریب به ۶ ماه از انتصاب عیسی فرهادی به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد انزلی می گذرد. انتصابی که فارغ از گمانه زنی های رسانه ای از نقش برخی افراد در بروز آن، نویدی بر ایجاد تغییرات عملکردی و سیاسی در منطقه آزاد انزلی در راستای اهداف دولت جدید می داد.

با این حال، حضور اخیر نماینده عالی دولت در منطقه آزاد انزلی با هدف بازدید از پروژه های بندری در دست اجرا و نارضایتی وی از عملکرد ضعیف در بخش خط نهایی راه آهن بندرکاسپین از یک سو و تاکیدش بر وجود خلا در بخش مسافری دریایی در دریای خزر، از سوی دیگر، نه تنها یادآور مطالب برخی رسانه ها از عدم سابقه عملکردی عیسی فرهادی در مناطق آزاد بود، بلکه ممکن است این سوال را هم به ذهن متبادر کرده باشد که فرهادی در شش ماه حضورش در منطقه آزاد انزلی چه عملکرد قابل توجه ای داشته است؟

نکته دیگر آنکه میزان نارضایتی استاندار از عملکرد ضعیف در بخش خط نهایی راه آهن بندرکاسپین به اندازه ای بوده که عباسی با اشاره به تذکرات پیشین خود در این خصوص، از مذاکره تلفنی خود با وزیر راه و شهرسازی خبر داده است. این در حالی است که نه تنها رییس جمهور تکمیل این خط ریلی را از مهم‌ترین پروژه‌های ملی در گیلان و حتی کشور خوانده بلکه فرهادی هم در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، مهمترین طرح سازمان متبوع خود را طرح ملی اتصال بندر کاسپین به شبکه ریل سراسری عنوان کرده بود! حالا اما اعلام نارضایتی استاندار نشان می دهد فرهادی در تحقق مهمترین طرح سازمان متبوع خود تا چه اندازه موفق بوده است!

از سوی دیگر، تاکید استاندار گیلان بر وجود خلا در بخش مسافری دریایی هم شاهدی بر تداوم وضعیت قبلی و چرخیدن در بر همان پاشنه است! اگرچه از وضعیت تحقق سایر وعده های فرهادی (همچون تکمیل اسکله های مجتمع بندری کاسپین و رفع برخی نواقص اسکله ها، ایجاد سردخانه و خرید کانتینرهای یخچالی و گسترش کشت گلخانه ای به منظور افزایش توانمندی‌های صادراتی کشور) هم اخبار چندان جامعی که بیانگر وضعیت فعلی شان باشد، منتشر نشده است.

در نقد عملکرد سیاسی عیسی فرهادی هم همین بس که با گذشت قریب به یک سال و نیم از روی کار آمدن دولت جدید و با سپری شدن نزدیک به شش ماه از حضور فرهادی در راس منطقه آزاد انزلی، همچنان برخی از مناصب مدیریتی و میانی در تصرف اصلاح طلبان و اعتدالیون باقی مانده و رخنه آنان در منطقه آزاد، به قوت خود باقیست. وضعیتی که اگر هم به خواست فلان نماینده اصلاح طلب باشد، باز هم جز با موافقت فرهادی میسر نخواهد بود. این موضوعی است که تا کنون کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و توجه به آن می تواند پاسخی به این سوال باشد که آیا فرماندار اصولگرای تهران در دولت اصلاح طلب روحانی، به همزیستی مسالمت آمیزی با اصلاح طلبان در دولت اصولگرای آیت الله رییسی رسیده است؟!    

میانگین امتیازات ۳ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)