تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۱۰ هزار دز واکسن کووید ۱۹ در گیلان تزریق شده است
تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۱۰ هزار دز واکسن کووید ۱۹ در گیلان تزریق شده است
خزر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان از سرعت فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۱۰ هزار دز واکسن کووید ۱۹ در گیلان تزریق شده است.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به روند اجرای واکسیناسیون در سطح استان اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۹۹۶ دز واکسن کووید ۱۹ در استان گیلان تزریق شده است.

وی افزود: با توجه به اجرای واکسیناسیون در استان که با پیگیری و شدت بیشتری هم اکنون در ۳۰۲ ایستگاه سراسر استان انجام می شود ، تا پایان ۲۲ شهریور، بیش از یک میلیون و پنج هزار دز واکسن نوبت اول به مردم تزریق شده و ۵۰۶ هزار نفر هم دز دوم واکسن‌ کووید ۱۹ را در گیلان دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی با وجود دریافت واکسن کووید ۱۹ ضروری است گفت: دریافت واکسن ( نوبت اول و دوم) منجر به ایجاد درصدی از ایمنی در مقابل ویروس می شود اما رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست ها و پرهیز از حضور در دورهمی ها در کنترل بیماری و ممانعت از شیوع ویروس بسیار تاثیرگذار است.

دکتر حیدرزاده تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم در کنار واکسیناسیون گام بسیار بزرگی برای کنترل کرونا است و انتظار می رود با عمل به شیوه نامه های بهداشتی در این برهه، مردم یاری رسان کادر بهداشت و درمان باشند.