هر دستگاه و مسئولی در گیلان که از خبرنگاران و اصحاب رسانه شکایت کرده باید از شکایتش صرف نظر کند
هر دستگاه و مسئولی در گیلان که از خبرنگاران و اصحاب رسانه شکایت کرده باید از شکایتش صرف نظر کند
خزر:  نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بخشی از مشکلات خبرنگاران دارای خلأ قانونی است، گفت: برخی چالش و مشکلات خبرنگاران باید با سازوکارهای قانونی حل و فصل شود.

به گزارش خزرآنلاین، اسدالله عباسی امروز در همایش تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه پیش قراولان اجرای فریضه جهاد تبیین در جامعه هستند، اظهار کرد: در آینده نزدیک خودم را زیر سوال شما خبرنگاران و اصحاب رسانه قرار خواهم داد.

 وی با بیان اینکه نسبت به مشکلات و مسائل خبرنگاران آگاه هستم، افزود: چالش‌ها و مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه کاملاً شفاف و مشخص است و برای رفع آن باید اقدام جدی صورت گیرد.

 استاندار گیلان با بیان اینکه چندصدایی‌ها موجب عقب ماندگی استان شده، گفت: در گذشته صدای واحدی برای توسعه و پیشرفت استان گیلان وجود نداشت اما امروزه وفاق و همدلی خاصی در استان ایجاد شده است.

 عباسی با اشاره به نقش رسانه در تحقق همدلی و وفاق در استان، افزود: رسانه‌ها و خبرنگاران، مردم و مسؤولان را به هم نزدیک می‌کنند.

 نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بخشی از مشکلات خبرنگاران دارای خلأ قانونی است، گفت: برخی چالش و مشکلات خبرنگاران باید با سازوکارهای قانونی حل و فصل شود.

 عباسی با اشاره به سرعت انتقال خبر در عصر حاضر بیان کرد: در گذشته اخبار و اطلاعات به کندی انعکاس پیدا می‌کرد اما امروزه سرعت انتقال خبر به کمتر از یک دقیقه رسیده است.

 وی با اشاره به اهمیت و جایگاه نقد از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه افزود: نقد رسانه‌ای با تخریب کردن افراد فاصله دارد چرا که معتقدیم نقد رسانه‌ای باید برای اصلاح امور باشد.

 استاندار گیلان با بیان اینکه نقدهای خبرنگاران باید سازنده باشند، گفت: هر دستگاه و مسئولی در گیلان که از خبرنگاران و اصحاب رسانه شکایت کرده باید از شکایتش صرف نظر کند.

 عباسی با بیان اینکه در قلم و بطن آثار خبرنگاران سازندگی وجود دارد، اضافه کرد: توسعه و پیشرفت جامعه از مسیر قلم‌های خبرنگاران و اصحاب رسانه عبور می‌کند.

 وی از راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات گیلان خبر داد و افزود: اعتبارات بیمه تکمیلی خبرنگاران استان هم تأمین شده است.

 استاندار گیلان از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست تا نسبت به تسهیل بخشی امورات خبرنگاران در راستای تأمین مسکن آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهد و بیان کرد: تسهیلات خرید سخت‌افزار رسانه‌ای برای خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان فراهم می‌شود.