نگاه مدرک گرایی باید به نگاه مهارت گرایی تغییر پیدا کند
نگاه مدرک گرایی باید به نگاه مهارت گرایی تغییر پیدا کند
خزر: به مناسبت هفته ملی مهارت، نشست خبری کاظم پورنصیری، مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای گیلان با اصحاب رسانه در رشت برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، به مناسبت هفته ملی مهارت، نشست خبری کاظم پورنصیری، مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای گیلان با اصحاب رسانه در رشت برگزار شد.

پورنصیری با اشاره به ارتباط شعار سال با وظایف سازمان فنی و حرفه ای گفت: در هفته ملی مهارت باید فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی را ترویج کنیم. در شرایطی که معضلات اقتصادی و اجتماعی سبب از دست دادن فرصت های شغلی برای جوانان شده است، اما ما می‌توانیم امیدآفرینی را به کمک رسانه‌ها در جامعه ترویج دهیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان تاکید کرد: ما باید نگاه مدرک گرایی را به نگاه مهارت گرایی تغییر دهیم و فضای مهارت آفرینی باید تغییرات اساسی کند. افرادی که مهارت بالایی داشته باشند باعث رشد تولیدات می‌شوند.

مهارت آموزانی که مشغول یادگیری مهارت های سخت و تخصصی هستند، از مهارت های نرم بی بهره‌اند و باید در کنار یادگیری مهارت های سخت حتما باید بازاریابی هایشان به خوبی انجام شود تا بازار کار او به نتیجه مطلوب برسد.

کاظم پورنصیری در رابطه با برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در هفته ملی مهارت گفت: دیدار با نمایندگان مجلس، اعطای مجوزهایی تحت عنوان مراکز بین کارگاهی به بنگاه های اقتصادی و کارخانجات، برگزاری مسابقات ملی مهارت با حضور نخبگان مهارتی، توسعه بخش خصوصی، جذب کمک های خیرین مهارتی، تشکیل مجمع خیرین در استان و در روز ملی کارآفرینی، بازدید از نمایشگاه از سوی مسئولین، تجلیل از برگزیدگان مهارتی، برگزیدگان المپیاد ملی مهارت و تجلیل از بازنشستگان صورت می گیرد.

پورنصیری با اشاره به اعتبار مدارک بین المللی سازمان بیان کرد: ما عضو سازمان های های معتبر بین المللی هستیم و مدارک اهدایی از سوی ما به مهارت آموزان قابل ترجمه برای بسیاری از کشورهاست.

پورنصیری در خصوص همکاری مشترک با وزارت علوم گفت: برای دانشجویان فرصتی طلایی برای مهارت آموزی مهیا است و برای فارغ التحصیلان دوره های مهارت آموزی برگزار می کنیم. همچنین برای دانشجویان با اجرای یک طرح ۱۸ تا ۲۴ واحد کارگاهی دانشجویان با محوریت مهارت آموزی که به عنوان واحد درسی محسوب خواهد شد تا از وقتشان به صورت بهینه استفاده کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در خصوص آمار مهارت آموزی در حرفه های مختلف گفت: ۴۵۰ حرفه در سطح استان آموزش داده می شود و ۵۵ هزار نفر در یکسال گذشته، گواهی نامه مهارت آموزی بین المللی دریافت کرده اند. ۲۲ مرکز دولتی و ۱۱۰۰ آموزشگاه آزاد تحت پوشش ما هستند. ۱۸ گروه هدف آموزشی از سربازان و دانشجویان گرفته تا زندانیان و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت ما برای کسب مهارت خواهند بود.

۰/۵ (۰ نظر)