نماینده سابق تالش از ریاست دیوان محاسبات جا ماند!
نماینده سابق تالش از ریاست دیوان محاسبات جا ماند!
خزر: در جلسه روز یکشنبه کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس برنامه ۶ تن و برنامه ۷ تن دیگر از داوطلبان نیز روز دوشنبه بررسی شد و در نهایت، کمیته ۴ تن را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معرفی کرد.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس کمیته دیوان محاسبات و امور مالی مجلس شورای اسلامی از انتخاب چهار کاندیدای ریاست دیوان محاسبات در جلسه امروز این کمیته خبر داد.

علیرضا شهبازی گفت: ۲۵ نفر برای ریاست دیوان محاسبات اعلام آمادگی کرده بودند که چند تن از آنها نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی بودند؛ این نمایندگان مجلس به دلیل احترام به رای مردم حوزه انتخابیه خود از کاندیداتوری انصراف دادند.

وی ادامه داد: از میان دیگر افراد، کمیته دیوان محاسبات و امور مالی مجلس شورای اسلامی طی دیروز و امروز به بررسی صلاحیت‌ها و سوابق این افراد پرداخت و مصاحبه‌هایی را با آنها انجام داد و در نهایت کمیته چهار گزینه را برای ریاست دیوان محاسبات انتخاب و به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کرد؛ از میان این چهار نفر دو نفر در کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید: یک گیلانی نام آشنا در جمع ۲۵ نفری که متقاضی ریاست دیوان محاسبات شده اند

 

وی تصریح کرد: کمیسیون برنامه و بودجه هفته آینده در جلسه خود از بین چهار گزینه این کمیته، دو نفر را به صحن علنی مجلس معرفی خواهد کرد تا یکی از آنها با رای نمایندگان به عنوان رئیس دیوان محاسبات انتخاب شود.

به نوشته ایسنا، چهار کاندیدای انتخاب شده کمیته دیوان محاسبات و امور مالی مجلس، پشمچی‌زاده معاون نظارت مجلس، دستغیب مشاور رئیس مجلس، پورسید معاون حقوقی مجلس و داودی معاون فعلی دیوان محاسبات هستند.

سید احمدرضا دستغیب دارای دکترای سیاسی و نماینده مردم شیراز در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی است. بهزاد پورسید دارای مدرک دکترای حقوق بوده و قائم مقامی پژوهشگاه قوه قضائیه و معاونت قوانین مجلس یازدهم را در کارنامه خود دارد. پژمان پشمچی‌‌زاده، سابقاً مسئول معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهردار یکی از مناطق پایتخت و از سوی قالیباف به سمت معاون نظارت مجلس یازدهم منصوب شده بود و کیومرث داودی نیز هم‌اکنون معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات است.

پیش از این، مهرداد بذرپاش ریاست این دیوان را بر عهده داشت که پس از گرفتن رای اعتماد از مجلس، به عنوان وزیر راه و شهرسازی منصوب شد. رئیس دیوان محاسات با رای نمایندگان مجلس منصوب می‌شود.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)