شاهکار نازنین ملایی المپین گیلانی با صعود به نیمه نهایی
شاهکار نازنین ملایی المپین گیلانی با صعود به نیمه نهایی
خزر: نازنین ملایی با کسب رتبه سوم در مرحله یک‌چهارم نهایی به نیمه‌نهایی مسابقات قایقرانی روئینگ تک نفره زنان المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یافت.

به گزارش خزرآنلاین، در سومین روز از برگزاری المپیک توکیو نازنین ملایی قایقران گیلانی عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف  قایقرانانی از کشور مکزیک، نیوزیلند، سوئیس، نامیبیا و چین تایپه رفت.

این پارو زن گیلانی در مرحله  یک‌چهارم نهایی مسابقات قایقرانی روئینگ تک نفره زنان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مسافت دو کیلومتری را با زمان ۰۸: ۰۷: ۳۲ دقیقه طی کرد و پس از نمایندگان نیوزیلند و سوئیس در رده سوم ایستاد و به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها صعود کرد.

شاهکار نازنین ملایی المپین گیلانی با صعود به نیمه نهایی

مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های روئینگ بانوان المپیک توکیو ۲۰۲۰ در روز سه‌شنبه پنج مردادماه برگزار شده و نازنین ملایی به مصاف حریفان از نیوزیلند، آمریکا، انگلیس، اتریش و کانادا می‌رود.

ملایی در پاسخ به این پرسش که موفقیت او در صعود به نیمه نهایی A و B المپیک باعث افزایش انگیزه او برای رقم زدن اتفاق بهتر در رقابت بعدی‌اش شده است؟ تصریح کرد: دقیقاً، چون واقعیت این است که کشورهای دیگر با توجه به این امکاناتی که دارند برای مدال طلا آمده‌اند اما من می‌خواهم بهترین خودم باشم و از این لحاظ استرس آنچنانی ندارم و تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین عملکرد خودم را در المپیک داشته باشم.

دختر قایقران المپیکی ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه وقتی امکانات کشورهای دیگر را می‌بیند حسرت نمی‌خورد که با داشتن آن امکانات، می‌توانست به جایگاه بهتری برسد، تاکید کرد: بله، همین طور است برای نمونه ورزشکاران کشورهای دیگر به محض اینکه مسابقه تمام می‌شود جلیقه‌های یخ دارند و مربیانشان سریع آن جلیقه‌ها را می‌آورند تا تنشان کنند و در این گرمای شدید هوا زودتر ریکاوری شوند اما مربی من مجبور است حوله را در آب سرد خیس کند و آن را به من بدهد.

نکته جالب این است که خیلی‌ها از من می‌پرسیدند درکجا تمرین کرده‌ام و وقتی گفتم من در پیست هزار متر تمرین کردم باورشان نمی‌شد. ما پتانسیل این را داریم که جزو نفرات برتر المپیک و جهان باشیم و امیدوارم این نتیجه‌ای که من به دست آورده‌ام، باعث شود که توجه مسئولان به رویینگ بیشتر شود تا ما بتوانیم به نتایج درخشان‌تری دست پیدا کنیم.