مشاهده یک قلاده پلنگ نر در ارتفاعات املش | املش فاقد مناطق چهارگانه است
مشاهده یک قلاده پلنگ نر در ارتفاعات املش | املش فاقد مناطق چهارگانه است
خزر: معاون محیط زیست گیلان گفت: با تلاش فراوان محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان املش و نصب دوربین تله از یک قلاده پلنگ نر تصویر برداری شد.

به گزارش خزرآنلاین، معاون محیط زیست طبیعی و تتوع زیستی محیط زیست استان گیلان از مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه خبر داد و گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان املش به هدایت محیط بان شاهپور عبدی موفق به تصویربرداری از پلنگ نر توسط دوربین تله‌ای در ارتفاعات این شهرستان گردیدند.

تورج صادقی افزود: این چندمین بار است که مامورین یگان حفاظت موفق به فیلمبرداری از پلنگ در این منطقه شده‌اند و گزارشات مکرر مردمی و مامورین اجرایی ما از مشاهده پلنگ در منطقه حاکی از آن است که این منطقه مامن و زیستگاه فوق العاده مناسبی برای این گونه نادر و در کشور می‌باشد.

وی در ادامه یادآور شد: تنوع گیاهی و جانوری منحصر به فرد،وجود دره‌های عمیق در این منطقه بهترین شرایط را برای زیست گونه‌های جانوری نظیر پلنگ،شوکا،خرس قهوه ای،گربه جنگلی،گراز و سایر جانداران فراهم نموده است که به جرات می‌توان گفت در کشور بی‌نظیر است.

تورج صادقی اظهار داشت: املش با دارا بودن جنگل انبوه و بخشی کوهستانی دارای تنوع زیستی بالایی میباشد که در سال جدید با ثبت گونه‌های پلنگ،گرگ،گربه جنگلی،روباه معمولی،شوکا و… توانست بار دیگر گونه‌های منحصر به فردی از محیط زیست را به تصویر بکشد.

وی گفت: شهرستان املش فاقد مناطق چهارگانه سازمان میباشد و نیز با توجه به دارا بودن زیست بوم‌های منحصر با تنوع زیستی بالا نیاز شهرستان به این امر را میطلبد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)