مردم گیلان برای تکمیل واکسیناسیون کرونا هر چه سریعتر اقدام کنند
مردم گیلان برای تکمیل واکسیناسیون کرونا هر چه سریعتر اقدام کنند
خزر: نورصالحی با اشاره به موج جدید کرونا با تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: برای کنترل موج جدید کرونا، مردم برای تکمیل واکسیناسیون کرونا هر چه سریعتر اقدام کنند.

به گزارش خزرآنلاین، جلسه وبیناری«تقویت نظام مراقبت کووید-۱۹» با توجه به شرایط حساس کنونی وضعیت بیماری کووید-۱۹ و احتمال بروز طغیان مجدد بیماری با مشاهده افزایش روند موارد سرپایی و بستری در روزهای گذشته،در راستای تشدید نظام مراقبت بیماری کووید-۱۹ و ارتقای پوشش واکسن کرونا با حضور مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها و مدیران ستادی معاونت بهداشتی برگزار شد.

«اسماعیل نورصالحی» با بیان اینکه روند افزایشی ابتلا به بیماری کرونا در روزهای اخیر نشان‌دهنده عادی انگاری و بی‌توجهی نسبت به تکمیل دزهای واکسیناسیون کرونا است اظهار کرد:متاسفانه در ماه‌های اخیر کاهش استقبال از تکمیل دزهای واکسیناسیون کرونا را در استان شاهد بودیم و همین عامل به همراه عادی انگاری و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی منجر به طغیان مجدد بیماری شده است.

وی افزود: با وجود اینکه هم اکنون بیش از ۸۸ درصد جمعیت بالای پنج سال استان، نوبت نخست واکسن کرونا، ۸۴ درصد این گروه جمعیتی نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند اما تنها ۵۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان نوبت سوم واکسن کووید-۱۹ را تزریق کرده‌اند در حالی که تکمیل دزهای واکسن منجر به بالا رفتن ایمنی جمعی در برابر شیوع این بیماری می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه استفاده از ماسک در اماکن پرازدحام و مسقف را الزامی دانست و گفت: باید از تجربیات پیشین در مقابله با کرونا درس گرفته و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جدیت اقدام کنیم.

نورصالحی تداوم عرضه واکسن کرونا در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی سراسر استان را یادآور شد و تصریح کرد: همه مراکز و پایگاه‌های بهداشتی استان آماده ارائه واکسن به مردم استان و مسافران برای تکمیل دزهای واکسیناسیون کرونا هستند تا با همکاری و همراهی یکدیگر، موج جدید شیوع این بیماری را پشت سر بگذاریم.

۰/۵ (۰ نظر)