چند نکته در باب اظهارات عجیب مدیرکل بهزیستی استان گیلان
چند نکته در باب اظهارات عجیب مدیرکل بهزیستی استان گیلان

این وضعیت پیرمردی است که مدیرکل بهزیستی گیلان در نشست خبری امروز خود مدعی شد وی در حال تخریب نظام است! (تصویر سمت چپ) مدیرکل بهزیستی گیلان امروز در بخشی از نشست خبری خود مدعی شد که برای یکی از متکدیان سطح شهر تماس‌های بسیار زیادی داشتم و سلبریتی‌های زیادی از او عکس و فیلم […]

این وضعیت پیرمردی است که مدیرکل بهزیستی گیلان در نشست خبری امروز خود مدعی شد وی در حال تخریب نظام است! (تصویر سمت چپ)

مدیرکل بهزیستی گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان امروز در بخشی از نشست خبری خود مدعی شد که برای یکی از متکدیان سطح شهر تماس‌های بسیار زیادی داشتم و سلبریتی‌های زیادی از او عکس و فیلم گرفتند که ما وقتی خواستیم به این متکدی کمک نماییم با ما برخورد بدی کرد و گفت خانه دارم! در پایان ما هم به دادستانی نامه زدیم که این فرد در حال تخریب نظام است زیرا نیازمند نیست و در گرمای هوا با چهره بدی در شهر تکدی‌گری می‌کند و باید جمع‌آوری شود.

در واکنش به این اظهارات دکتر نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان مطالبی به نظرم رسید که در میان گذاشتنش با خوانندگان فهیم خالی از لطف نخواهد بود. در پایان، قضاوت بر عهده خوانندگان گرامی باشد.

۱ جناب دکتر نحوی نژاد، جنابعالی مدیر سازمان عریض و طویلی هستید که با بهر مندی از بودجه کلان، یکی از وظایفش رسیدگی، کمک و حمایت از نیازمندان واقعی است. حالا اگر در این میان به زعم خودتان نیازمندی غیرواقعی را هم شناسایی کردید (که البته در این مورد با شما هم نظر نیستم)، اتهام زنی به وی و چسباندن اتهام بزرگی همچون تخریب علیه نظام به پیشانی این فرد، نه در تخصص شماست و نه در حوزه وظایف تان.

لطفا شناسایی تخریب کنندگان نظام مقدس جمهوری اسلامی را به چشمان تیزبین و دستان توانمند مدعی العموم و مقامات قضایی و نهادهای نظارتی استان بسپارید و به وظیفه اصلی خودتان مشغول باشید که مقام معظم رهبری فرموده اند: مهم‌ترین مسئله‌ نظام، رسیدگی به طبقات مستضعف است.

۲ این پیرمرد حتی اگر بنا به ادعای شما نیازمند واقعی هم نباشد که بعید می دانم نباشد، در حال حاضر به دستفروشی (فروش دستمال کاغذی) مشغول است و تا آن جایی که بنده دیده ام و می دانم، کسی را هم مجبور به خرید دستمال هایش نکرده و مزاحم کسی هم نمی شود که اساسا با توجه به سن و سال و شرایط جسمانی اش، توان ایجاد مزاحمت برای کسی را هم ندارد. آیا از نظر شما به عنوان مدیر یکی از بزرگترین سازمان های حمایتی دولتی در استان، این مدل از دستفروشی مترادف با تکدی گری بوده و این فرد متکدی محسوب می شود؟

۳در اظهارات خود مدعی شده اید که این فرد خانه دارد و نیازمند نیست و با تکدی گری در حال تخریب نظام است و وقتی همکارانتان خواستند به او کمک کنند برخورد بدی کرد و گفت خانه دارم!

حداقل برای بنده، پذیرش ادعای برخورد بد این پیرمرد بیچاره با همکاران شما بسیار سخت است! این فرد به اندازه ای نحیف است که به سختی روی پای خودش می ایستد و لذا حتی اگر هم بخواهد نمی تواند برخورد بدی با همکاران شما داشته باشد. مگر اینکه همکاران شما بسیار زودرنج و حساس بوده باشند!

از طرف دیگر، بنده با توجه به نحوه اظهارنظر شما که مدیرکل بهزیستی گیلان هستید در خصوص این فرد و یکسان دانستن او با تخریب کنندگان نظام آن هم در برابر خبرنگاران، نحوه برخورد زیردستانتان با این پیرمرد آن هم به دور از چشم خبرنگاران را قضاوت خواهم کرد.

۴ ادعا کرده اید که این پیرمرد گفته خانه دارم! البته که دارد اما از نوع اجاره ای اش! بنده به علت نزدیکی محل کارم با محل دستفروشی این پیرمرد (ابتدای سه راه معلم) چندین بار با ایشان مکالمه داشتم و تا آن جا که از گفته های خودشان متوجه شده ام قبلا در منطقه خواهر امام سکونت داشته که به علت بالارفتن اجاره و عجز از پرداخت آن، ناچار به تغییر محل سکونت گردیده و هم اکنون در منزلی کوچک در نزدیکی یکی از بوستان های فعلی شهر سکونت دارد.

در نتیجه با توجه به سن و سال بالا، احتمالا وی نتوانسته منظورش را به درستی به همکارانتان منتقل کند و شاید هم همکارانتان به شما درست انتقال نداده اند.

در هر حال اگر ایشان نتوانسته اند منظورشان را به درستی به همکارانتان منتقل کنند، بنده از شما عذرخواهی می کنم که بالاخره پیری برای همه ما هست! اگر هم تصاویری از وضعیت درازکش ایشان در فضای مجای منتشر شده، به علت گرمای هوا و افت فشارشان بوده که بعضا مجبور شده در برابر اتومبیل های عبوری و بر روی بلوار دراز بکشد.

۵ این احتمال که وی ناخواسته یا ندانسته (با توجه به سن بالا از بیماری آلزایمر رنج می برد) از طرف برخی افراد مورد سواستفاده قرار گرفته و مثلا فردی در ازای دادن مقداری غذا یا سرپناه از این پیرمرد به عنوان ابزاری برای تحریک احساسات مردم استفاده کند، بعید نیست! ولی حتی اگر این طور هم باشد، باز هم فرقی در وضعیت نیازمند خواندن و نیازمند دانستن این پیرمرد بیچاره نمی کند. او در هر حال نیازمند کمک است حتی اگر عده ای در سایه اهمال مسئولان نهادهای حمایتی در رسیدگی به حال این فرد، او را به ملعبه ای برای درآمدزایی خود تبدیل کرده باشند.

آخر کدام آدم غیرنیازمندی با این سن و سال، در روزهای گرم تابستان، به دستمال فروشی می پردازد؟! با این اوصاف، از شما می پرسم برچسب زدن یک اتهام امنیتی به این پیرمرد به جای کمک به او، به دور از عدل و انصاف و شیوه جوانمردی نیست؟!

در پایان ضمن ارج نهادن و تشکر از بابت زحمات تان، از شما می خواهم به این موضوع ورود کنید که چگونه بهزیستی گیلان به خانم … بدون داشتن تاییدیه تحصیلی، مجوز دایر نمودن مرکز مشاوره اعطا کرده است؟ همان مرکزی که هم اکنون به دلیلی عدم ارایه تاییدیه تحصیلی مالکش، در حالت تعطیلی موقت قرار دارد!

 

مدیر مسئول پایگاه خبری خزرآنلاین

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)
  • نویسنده : حسین خاکزاد / مدیرمسئول