مدیرعامل توزیع برق گیلان؛ با چالش‌های عمده‌ای مواجه هستیم؛ از فرسودگی شبکه تا حجم بالای سرقت!
مدیرعامل توزیع برق گیلان؛ با چالش‌های عمده‌ای مواجه هستیم؛ از فرسودگی شبکه تا حجم بالای سرقت!
خزر: مدیرعامل برق گیلان گفت: در کل استان با چالش‌های عمده‌ای مواجه هستیم که از جمله آن‌ها می‌توان به فول باری بخش عمده‌ای از ظرفیت پست‌های توزیع برق، فرسودگی شبکه، رشد جمعیت و رشد نیاز مصرف برق طی سالیان اخیر و حجم بالای سرقت شبکه و تجهیزات این شرکت اشاره کرد.

به گزارش خزرآنلاین، اسدالله عباسی استاندار گیلان در شرکت توزیع نیروی برق استان حضور یافت و ضمن دیدار با محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل این شرکت، از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی صورت پذیرفته برای تامین برق پایدار در تابستان و جلب رضایت مردم تقدیر و تشکر بعمل آورد.

در این جلسه اسدالله عباسی خاطرنشان کرد: انرژی برق جزء مهم‌ترین و حیاتی‌ترین نیازها برای زندگی روزمره و ضروریات تامین رفاه و آسایش مردم قلمداد می‌شود و این موضوع اهمیت و حساسیت خدمت‌رسانی و فعالیت در این بخش را دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات سالیان اخیر صنعت برق و خاموشی‌های حادث شده، گفت: با برنامه ریزی‌های کلان و مدون و به همت کارکنان ساعی صنعت برق، بدون اعمال هیچگونه خاموشی و با کمترین مشکل پیک مصرف تابستان سالجاری را پشت سر گذاشتیم و این موضوع دستاورد بسیار مهمی برای دولت محترم و بخش‌های مختلف زیر مجموعه است.

عباسی افزود: هدف نهایی همه خدمتگزاران صدیق نظام جلب رضایت مردم شریف است و خداوند منان را سپاسگزاریم که در حوزه برق و انرژی توانستیم پاسخگویی مناسبی به درخواست‌های مردمی داشته باشیم.

استاندار گیلان اضافه کرد: تلاش شد همدلی و همراهی جمعی در کل استان ایجاد شود تا بتوانیم طرح‌های درستی را برای گذر از تابستان به مرحله اجراء برسانیم که از جمله این طرح‌ها می‌توان به برگزاری کارگروه‌ها و جلسات تخصصی مدیریت تقاضا و مصرف برق، تغییر ساعت کار ادارات، هماهنگی با صنایع استان برای مدیریت بار مصرف برق، پایش مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی، استفاده از ظرفیت صدا و سیمای استان برای آگاه‌سازی اشاره کرد.

ویتابستان سالجاری را آزمونی مهم و تاثیرگذار برای صنعت برق خواند و افزود: انتظار داریم همانگونه با برنامه ریزی و اقدامات صحیح، موفق به عبور از مشکلات تابستان شدیم برای فصل زمستان و بحران‌های جوی احتمالی نیز آمادگی کامل وجود داشته باشد.

عباسی تصریح کرد: از مهم‌ترین مشکلات استان گیلان طی سالیان اخیر بحث فرسودگی شبکه‌ها است و در این حوزه نیاز به فعالیت شبانه روزی برای اجراء و پیگیری جدی برای دریافت بودجه ضروری است و استانداری گیلان آمادگی لازم برای هرگونه همکاری در این حوزه را دارد تا گام مهمی برای توسعه زیرساخت‌های استان گیلان برداشته شود.

۰/۵ (۰ نظر)