انتصاب عیسی فرهادی؛ آغازی بر زوال اصلاح طلبی در منطقه آزاد انزلی!
انتصاب عیسی فرهادی؛ آغازی بر زوال اصلاح طلبی در منطقه آزاد انزلی!
خزر: با این تفاسیر به نظر می رسد انتصاب عیسی فرهادی، بدترین خبر برای بدنه اصلاح طلبانی باشد که مدت هاست در منطقه آزاد انزلی رخنه کرده اند و بعضا برخی از مهمترین مناصب این سازمان را در اختیار گرفته اند. اگرچه کلید زوال اصلاح طلبی در منطقه آزاد انزلی، با تغییر در ترکیب هیات مدیره این سازمان زده شد اما انتصاب عیسی فرهادی بی شک به آن سرعت خواهد بخشید.

به گزارش خزرآنلاین، سرانجام ماراتن انتخاب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به ایستگاه آخر رسید و اندکی پس از بروز تغییرات در هیات مدیره منطقه آزاد، جایگاه مدیرعاملی این سازمان هم دستخوش تغییر شده و عیسی فرهادی جایگزین علی اکبر اوسط مقدم شد. اما عیسی فرهادی کیست و حضور وی در راس منطقه آزاد انزلی چه نقشه راهی را برای کانون توسعه استان ترسیم خواهد نمود؟ برای پاسخ به این سوال باید نگاهی به سوابق سیاسی مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی انداخت.

عیسی فرهادی متولد ۱۳۴۳ و زاده روستای سرتنگی محمود واقع در شهرستان اردل از استان چهار محال بختیاری است. فرماندار تهران آخرین پست سیاسی وی بوده است. رئیس آموزش و پرورش شهرستان اردل، بخشدار-معاون فرماندار و فرماندار شهرستان‌های اردل، لردگان، معاون اداری و مالی بنیاد مستضعفان و جانبازان استان چهار محال و بختیاری، قائم‌مقام و مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان خراسان جنوبی، سرپرست استانداری استان خراسان جنوبی، معاون استاندار تهران، فرماندار ویژه کرج و سرپرست استانداری البرز از دیگر سوابق فرهادی است. از سوی دیگر گفته می شود فرهادی ارتباط نزدیک و حسنه ای با صولت مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهور دارد. ادعایی که نگاه به سوابق فرهادی و مقایسه آن با کارنامه صولت مرتضوی، بر احتمال درستی آن می افزاید. 

فرهادی اگرچه در واپسین سال های دولت اجمدی نژاد و سپس در تمام دولت روحانی، کرسی فرمانداری تهران را در دست داشت اما گرایشات سیاسی وی بی شک اصولگرایی است تا آنجا که روزنامه همدلی در گزارشی به تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹، فرهادی را عنصر ناهمراه دولت روحانی دانسته و مدعی می شود او از نزدیکان و حامیان جدی جبهه پایداری است. این روزنامه اصلاح طلب حتی با اشاره به اظهارات عیسی فرهادی در خصوص مطالبه محاکمه سران فتنه و رییس دولت اصلاحات، به انتقاد از ادامه حضور فرهادی بر کرسی فرمانداری تهران در دولت روحانی می پردازد. 

با این تفاسیر به نظر می رسد انتصاب عیسی فرهادی، بدترین خبر برای بدنه اصلاح طلبانی باشد که مدت هاست در منطقه آزاد انزلی رخنه کرده اند و بعضا برخی از مهمترین مناصب این سازمان را در اختیار گرفته اند. اگرچه کلید زوال اصلاح طلبی در منطقه آزاد انزلی، با تغییر در ترکیب هیات مدیره این سازمان زده شد اما انتصاب عیسی فرهادی به آن سرعت خواهد بخشید.

روزهای آتی بی تردید برای اصلاح طلبان، روزهای خوشایندی نیست. سوابق اصولگرایی فرهادی، روشن و پشتوانه سیاسی او به اندازه ای قوی است که حتی استمدادخواهی از اندک نماینده های اصلاح طلب هم نتواند مانعی بر سر راه او برای به حاشیه راندن باقیمانده اصلاح طلبان در منطقه آزاد انزلی تلقی گردد. فردا، معارفه فرهادی و آغازی بر پایان اصلاح طلبی و آزادسازی منطقه آزاد از چنگال اصلاحات است.