شهرداری رشت و صندوق پژوهش و فناوری گیلان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
شهرداری رشت و صندوق پژوهش و فناوری گیلان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
خزر: در راستای اهداف تولید،دانش‌‌بنیان و اشتغال‌آفرین تفاهم‌نامه هم‌کاری فی‌مابین شهرداری کلانشهر رشت و صندوق پژوهش و فناوری استان گیلان برای رشد زیست‌بوم فناوری و رفع مشکلات زیست محیطی منعقد شد.

به گزارش خزرآنلاین، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری گیلان در ابتدای این نشست هدف از امضای این تفاهم‌نامه را حل مسائل مدیریت شهری از طریق پتانسیل‌های موجود در زیست‌بوم فناوری استان برشمرد و خاطر نشان کرد: شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان می‌توانند بسیاری از چالش‌های حوزه مدیریت شهری و پسماند را از طریق راه حل‌های مبتنی بر دانش، فناوری و نوآوری حل نمایند.

دانیال سمیعی در ادامه افزود:صندوق پژوهش و فناوری استان می‌تواند از طریق تامین منابع در قالب تسهیلات، سرمایه‌گذاری یا هم‌سرمایه‌گذاری منابع مالی شهرداری و منابع مالی کارگزاری شده نزد خود را به حل مسائل موجود در زمینه مدیریت شهری اختصاص دهد.

وی همچنین تصویب و ابلاغ قانون جهش تولید دانش بنیان و شعار سال را فرصتی ارزشمند برای بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود در استان نظیر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و سرمایه انسانی متخصص دانست و و تاکید کرد که می‌توان از آن برای حل مسائل در حوزه‌های گوناگون بهره جست.

عضو شورای فناوری پارک علم و فناوری استان در پایان سخن نیز استفاده از منابع دولتی برای توسعه زیست‌بوم فناوری را یکی از اهداف قانون جهش تولید دانش بنیان دانست که صراحتا در ماده ۱ این قانون بر آن تاکید شده است.

سید امیر حسین علوی شهردار کلانشهر رشت نیر در مراسم انعقاد تفاهم‌ نامه همکاری مشترک شهرداری رشت و صندوق پژوهش و فناوری گیلان،نگاه شهرداری به حوزه‌های مرتبط را استراتژیک دانست و با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک با پارک علم و فناوری گیلان برای راه‌اندازی مرکز خلاقیت و نوآوریهای نوین شهری، تفاهم‌نامه با صندوق را در راستای بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود برای اجرای تفاهم‌نامه مرکز خلاقیت دانست و ضمن بر شمردن فرصت‌های موجود قانونی خواستار تسریع در عملیاتی شدن آن‌ها شد.

علوی، ضمن تاکید بر استفاده از پتانسیل‌های فناوران، شرکت‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان استان و حمایت از آن‌ها، خواستار توجه همه جانبه به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری از سوی معاونین و مدیران شهرداری شد و راه اندازی مرکز خلاقیت و نوآوری‌های نوین شهری را یک گام مهم در این مسیر دانست.