مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان : پروژه های افتتاحی در هفته دولت گام مهمی در راستای ارتقاء سطح خدمت رسانی بود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان : پروژه های افتتاحی در هفته دولت گام مهمی در راستای ارتقاء سطح خدمت رسانی بود
خزر: محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان همزمان با سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین از افتتاح 580 پروژه برق رسانی و بهینه سازی تاسیسات شهری و روستایی در هفته دولت 1401 با اعتباری بالغ بر180 میلیارد تومان خبر داد

به گزارش خزرآنلاین، رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق گیلان اظهار داشت: این پروژه ها در دو بخش اصلاح شبکه و احداث شبکه جهت افزایش پایداری و قابلیت اطمینان مورد بهره برداری قرار گرفت .

وی خاطرنشان کرد: با تلاش ، پیگیری و همدلی مدیران ارشد ستادی، اجرایی و کارکنان دست اندرکار شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تعداد۵۸۰ پروژه شهری و روستایی در خصوص احداث و بهینه سازی شبکه فشار ضعیف و متوسط و ترانسفورماتورهای برق برای تقویت ولتاژ برق مشترکین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 مهدیزاده گفت: یکی از مهمترین پروژه های توزیع برق گیلان نوسازی شبکه های فرسوده است و تعداد بسیار خوبی پروژه احداث کابل خودنگهدار درهفته دولت سالجاری به بهره برداری رسید که هدف نهایی از اجرای آنها افزایش ضریب اطمینان شبکه و جلب رضایت مشترکین است.

وی افزود: پروژه برق رسانی روستایی به روستای پرمکوه در شهرستان رودسر بخش رحیم آباد نیز به مبلغ قریب به ۲۳۵۰ میلیون ریال در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری رسید و ۱۸ خانوار این روستا از نعمت روشنایی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان تصریح کرد: برای برق رسانی به روستای مذکور قریب به ۱ کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف بهمراه یک دستگاه ترانس ۵۰ کیلوولت آمپر احداث شده است. 

محمد تقی مهدیزاده تاکید کرد: عبور بدون خاموشی از فصل گرم سالجاری دستاورد بزرگ دولت و صنعت برق کشور بوده و این مهم با تلاش شبانه روزی کارکنان و همراهی مردم شریف حاصل شده است.

وی اظهار داشت: تعداد روستاهای برقدار استان گیلان ۲۵۶۴ روستا می باشد که تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طبق سرشماری سال ۸۵ ،  در سال ۱۳۸۹ برقدار شده اند و در حال حاضر برق رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام می باشد .

گفتنی است از دیگر اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان علاوه بر افتتاح پروژه های فوق درهفته دولت سال ۱۴۰۱  می توان به حضور در نمایشگاه هفته دولت در پیاده راه شهرداری رشت و برپائی میز خدمت در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت اشاره کرد.