دو فرزند نماینده رشت چگونه جذب دستگاه های دولتی شدند؟
دو فرزند نماینده رشت چگونه جذب دستگاه های دولتی شدند؟
خزر: جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت هم از جمله مسئولینی بوده که در پاسخ به رسانه ها، اطلاعاتی را در خصوص فعالیت فرزندان خود ارائه نموده است. وی در گفتگویی، با بیان اینکه دو فرزند پسر و یک فرزند دختر دارد، گفته بود: یک پسرم در آموزش و پرورش مشغول است و پسر دیگرم در بانک توسعه و تعاون فعال است. دختر من نیز تا مقطع دکترای دانشگاه آزاد تحصیل کرده است.

به گزارش خزرآنلاین،  طی روزهای اخیر و در ایامی که تقریبا نزدیک به انتخابات آتی مجلس است، تصاویری از مکاتبات و اخباری از جبار کوچکی نژاد در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از پیگیری های قابل تحسین این نماینده در خصوص رفع برخی از مشکلات مردم و کارگران دارد.

اگرچه نتیجه این پیگیری ها بعضا متفاوت با آنی بوده که توسط رسانه ها منتشر شده است. نمونه آن ادعای برخی رسانه ها در خصوص پرداخت حقوق معوقه کارکنان شرکت آبفای گیلان با پیگیری های کوچکی نژاد بوده که در نهایت انتشار نامه دیگری از خود کوچکی نژاد، نشان داد این ادعای رسانه ای، چندان منطبق بر واقعیت نبوده است!

با این حال و علیرغم اینکه پیگیری برای رفع مشکلات مردم توسط هر مسئولی که باشد، امری در خور تحسین است اما تمرکز بر عملکرد نمایندگان مجلس به واسطه انتخاب مستقیم آنان توسط مردم، گاها تا اندازه ای بوده که سوالاتی را در خصوص فعالیت نزدیکان آن ها به خصوص فرزندانشان در افکار عمومی و فضای رسانه ای طرح نموده است. شاهد این ادعا پاسخ دهی برخی از نمایندگان به سوالاتی بوده که چندی قبل، با طرح پویش #فرزندت_کجاست در فضای مجازی و رسانه ای به راه افتاد.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت هم از جمله مسئولینی بوده که در پاسخ به رسانه ها، اطلاعاتی را در خصوص فعالیت فرزندان خود ارائه نموده است. وی در گفتگویی، با بیان اینکه دو فرزند پسر و یک فرزند دختر دارد، گفته بود: یک پسرم در آموزش و پرورش مشغول است و پسر دیگرم در بانک توسعه و تعاون فعال است. دختر من نیز تا مقطع دکترای دانشگاه آزاد تحصیل کرده است.

در این گفتگو اگرچه به محل فعالیت فرزندان کوچکی نژاد اشاره شد اما اطلاعاتی در خصوص چگونگی جذب آنان منتشر نگردید.

به عنوان مثال، فعالیت یک فرزند کوچکی نژاد در آموزش و پرورش از این جهت قابل توجه است که در سوابق کوچکی نژاد ریاست سازمان آموزش و پرورش گیلان به چشم می خورد. توجه به این موضوع، ممکن است این سوال را به ذهن متبادر کند که آیا فرزند کوچکی نژاد در زمان تصدی پدرش بر راس آموزش و پرورش گیلان و یا در دوران نمایندگی پدر، جذب آموزش و پرورش شده یا بکارگیری وی در آموزش و پرورش، به قبل از این دوران بر می گردد؟ نحوه جذب این فرزند کوچکی نژاد هم محل سوال است. آیا جذب وی بر اساس آزمون استخدامی بوده یا از روش دیگری صورت گرفته است؟

همچنین حضور فرزند دیگر کوچکی نژاد در بانک توسعه تعاون هم از این جهت قابل توجه است که توسعه تعاون نه یک بانک خصوصی بلکه از جمله بانک های دولتی است. همچنین با توجه به سختگیری های مرسوم در استخدام های دولتی، این سوال به قوت خود باقیست که آیا فرزند کوچکی نژاد از طریق قبولی در آزمون های استخدامی، توانسته جذب بانک توسعه تعاون شود؟

البته موضوع تنها به نحوه جذب این فرزند کوچکی نژاد در یک بانک دولتی ختم نمی شود. چرا که برخی رسانه ها پیش تر تصاویر نامه هایی را منتشر کردند که نشان می داد فرزند کوچکی نژاد طی مرقومه ای خطاب به پدرش، از او درخواست دو روز ماموریت به دفتر پدرش را کرده! پدر هم با این عنوان که حجم کار نماینده زیاد است، از مدیرعامل بانک توسعه تعاون خواسته تا دستور دهد فرزندش در هفته دو روز (ترجیحا دوشنبه و پنج شنبه) به دفتر خودش مامور شود. اتفاقی که سرانجام منجر به صدور نامه موافقت با درخواست ماموریت فرزند (حسن) به دفتر پدر (جبار) می شود!

و اما در مورد وضعیت اشتغال دختر کوچکی نژاد هم باید گفت وی بنا به آن چه در رسانه ها منتشر شده، دکتری شیمی و کارمند دانشگاه آزاد واحد رشت بوده و کوچکی نژاد در مقطعی طی نامه ای به رییس وقت دانشگاه آزاد اسلامی، از او می خواهد تا با توجه به قانون حمایت از ایثارگران، دخترش به صورت هیات علمی در گیلان جذب شود‌.

به فرض صحت مطالب منتشر شده در رسانه ها و فارغ از نحوه جذب فرزند کوچکی نژاد در دانشگاه آزاد رشت، این نامه کوچکی نژاد خطاب به رییس وقت دانشگاه آزاد، ممکن است این سوال را به وجود آورد که آیا طرح درخواست هیات علمی شدن از طریق نگارش نامه یک نماینده به رییس دانشگاه آزاد کل کشور، برای سایر افرادی که از شرایطی برابر با فرزند کوچکی نژاد برخوردارند، هم میسر است؟

در پایان ضمن تقدیر از عملکرد نماینده رشت در پیگیری حقوق مردم و ابراز امیدواری در خصوص استمرار این اقدامات، از کوچکی نژاد تقاضا می شود تا در خصوص نحوه جذب فرزندان خود در دستگاه های دولتی یا نهاد خدمت رسان عمومی هم توضیحاتی را ارائه کند. #خزرآنلاین آمادگی دارد تا در صورت اجابت این درخواست توسط نماینده رشت، پاسخ وی را منتشر نماید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)