دومین مرحله آبگذاری اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان آغاز شد
دومین مرحله آبگذاری اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان آغاز شد
خزر: مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای گیلان از دومین مرحله آبگذاری کانال چپ سد سنگر از صبح امروز خبر داد .

به گزارش خزرآنلاین، مرتضی میرزایی با اعلام این خبر گفت : دومین مرحله آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای آبیاری شالیزارهای مناطق مرکزی استان شامل شهرستانهای رشت و خمام از امروز به مدت ۸ روز آغاز شده است .

وی تصریح کرد : پس از آبگذاری ۸ روزه کانال چپ سد سنگر ، آب این کانال به مدت ۴ روز قطع خواهد شد .

میزرایی یادآور شد : آب کشاورزی کانال راست سد سنگر ( (مربوط به اراضی شالیزارهای شرق استان گیلان )  نیز از صبح روز ۳۰ اردیبهشت ماه آغاز شده و طبق برنامه از تاریخ آبگذاری ۸ روز ادامه و سپس ۴ روز قطع خواهد گردید .

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای گیلان خاطر نشان کرد : با توجه به افزایش جریان آب رودخانه سفیدرود و کانال های آبیاری، شهروندان به  منظور جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی، از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌ها و تأسیسات آبیاری جدا خودداری  کنند.

وی  ضمن تأکید به کشاورزان مبنی بر رعایت تقویم زراعی و هماهنگی فعالیت های زراعی شان با تقویم آبگذاری کانال ها ، اظهار داشت: هر گونه تغییرات برنامه های آبیاری متناسب با شرایط آب و هوایی و نیازهای احتمالی نیز ، به عموم کشاورزان عزیز اطلاع رسانی می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)