دلالان آرامش بازار مرغ را در گیلان بر هم زدند
دلالان آرامش بازار مرغ را در گیلان بر هم زدند
خزر: رئیس کل دادگستری گیلان گفت: گروه های فشار و دلالانی در استان وجود دارند که آرامش بازار را بر هم زده و مانع دسترسی مردم به این محصول پروتئینی می شوند.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس کل دادگستری گیلان گفت: گروه های فشار و دلالانی در استان وجود دارند که آرامش بازار را بر هم زده و مانع دسترسی مردم به این محصول پروتئینی می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی در نشست کنترل و تنظیم بازار مرغ در استان گیلان، با اشاره به اینکه روزانه حدود ۶۰۰ تن مرغ در استان تولید شده و ۳۰۰ تن آن مورد نیاز مردم استان بوده و مابقی به استان های دیگر صادر می شود تصریح کرد: گروه های فشار و دلالانی در استان وجود دارند که آرامش بازار را بر هم زده و مانع دسترسی مردم به این محصول پروتئینی می شوند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در ادامه دستور داد تا کمیته ای متشکل از سازمان جهاد کشاورزی، صمت، اصناف و تعزیرات تشکیل شده و سریعا درخصوص حل این مشکل اقدام کنند.

وی با تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با اخلال گران در حوزه تولید و توزیع اظهار کرد: همزمان با تشکیل این کمیته، بازدیدهای میدانی نیز برای نظارت هر چه بیشتر بر مراکز توزیع مرغ در سطح شهر انجام می شود.

سید مهدی فلاح میری، دادستان مرکز استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به بازیدهای انجام شده از مراکز توزیع مرغ و نارضایتی مردم ضمن تذکر جدی برای رفع مشکل تصریح کرد: با کمک گرفتن از بسیج اصناف و افراد معتمد در جهت نظارت بر مراحل تولید تا توزیع مرغ اقدام گردد و با متخلفین و قصورکنندگان متولی در هر سطحی به شدت برخورد شود.

وی از بازرسی ۴۰ واحد صنفی در رشت با حضور قاضی ویژه دادستانی و پلمب ۱۵ واحد خبر داد و گفت: از مردم عزیز خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه بی نظمی در مراکز توزیع مرغ به سامانه های نظارتی اطلاع رسانی کنند.

دادستان مرکز گیلان، با بیان اینکه در اصناف اراده ای جدی در برخورد با تخلفات دیده نمی شود، از سازمان جهاد کشاورزی، دامپزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست تا با نظارت میدانی و ارایه گزارش های هفتگی نتیجه اقدام را تا رفع کامل این مشکل گزارش کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)