دستگاه قضایی از اقدامات شهرداری ها در جهت تخریب بناهای غیراصولی حمایت می کند
دستگاه قضایی از اقدامات شهرداری ها در جهت تخریب بناهای غیراصولی حمایت می کند
خزر: رئیس کل دادگستری استان گیلان و دادستان مرکز استان به همراه شهردار رشت و تعدادی از مدیران شهردای از چندین واحد مسکونی که به صورت غیر مجاز در سطح شهر رشت ساخته شده بود بازدید کردند.

به گزارش خزرآنلاین، حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان و سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان به همراه شهردار رشت و تعدادی از مدیران شهردای از چندین واحد مسکونی که به صورت غیر مجاز در سطح شهر رشت ساخته شده بود بازدید کردند.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان با اشاره به گزارشات مردمی و بازدیدهای میدانی از سطح شهر رشت اظهار داشت: برخی افراد سوجو با ساخت و سازهای غیر مجاز در کاربری‌های غیر مسکونی، بدون ضابطه و اصول شهرسازی و فنی اقدام به ساخت بنا می‌کنند.

وی با بیان اینکه این ساختمان‌ها از استحکام لازم برخوردار نبوده و از استاندارهای لازم ساخت و ساز به بهره‌اند تصریح کرد: شهرداری موظف این چنین مواردی را با تشکیل پرونده به کمیسیون‌های مربوطه بفرستند و آراء صادره در این کمیسیون‌ها نیز اجرایی گردد.

دادستان مرکز استان اجرایی نشدن آراء سال‌های گذشته را یکی از عوامل طمع افراد سودجو برای ادامه چنین فعالیت‌هایی برشمرد و افزود: این ساختمان‌ها فاقد اصول مدیریت شهری بوده و مردم نباید برای خرید چنین ساختمان‌هایی اقدام نمایند.

وی در پایان از عزم واحد و اراده جدی تمام مدیران شهرداری درعدم احداث ساختمان‌های غیر مجار خبر داد و گفت: دستگاه قضایی نیز از اقدامات شهرداری‌ها در جهت تخریب بناهای غیر اصولی حمایت می‌کند تا از بروز معضلات اساسی در آینده پیشگیری شود و هرگونه اهمال و مسامحه در انجام وظیفه منجر به تضییع حقوق بیت المال، برخورد قاطع قانونی را به دنبال دارد.