در واکنش به آماردهی های جدید آقای مدیرکل؛ مستندات ادعاهایتان را منتشر کنید!
در واکنش به آماردهی های جدید آقای مدیرکل؛ مستندات ادعاهایتان را منتشر کنید!
خزر: این ادعاها در حالی طرح می شود که آمار مربوط به اشتغال و نرخ بیکاری در تمام دولت ها معمولا جز آمارهای مناقشه برانگیز بوده و صحت آن از سوی مدعیان با ارائه مستنداتی به اثبات می رسیده. به خصوص آنکه اگر احساس شود آمارها با وضعیت فعلی جامعه همخوانی ندارد.

به گزارش خزرآنلاین،  چندی پیش بود که سیاوش آقاجانی، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی گیلان در نشست خبری خود تعهد ایجاد اشتغال در استان گیلان توسط اداره متبوع خود را بیش از ۳۰ هزار شغل در سال جدید عنوان کرده و مدعی شد: این تعهد در گذشته ۲۱ هزار و ۲۹۵ مورد بوده است که ۹۶ درصد آن محقق شده و تلاش می شود در سال جدید ۱۰۰ درصد آن تحقق یابد. 

این ادعا اگرچه با واکنش برخی رسانه ها مواجه شد اما مستنداتی از صحت آن منتشر نشد. با این حال، آقاجانی در اظهاراتی جدید و در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان، آمارهای دیگری را ارائه و مدعی شد که در چهار ماهه نخست سال تا کنون ۹ هزار و ۴۹۳ فرصت شغلی به ثبت رسیده و گیلان از این حیث در رتبه پنجم کشور قرار دارد. وی همچنین مدعی شد گیلان با ۷۳.۵ درصد صحت اشتغال ثبت شده، پس از استان اردبیل در جایگاه دوم کشور قرار گرفته که این، حاصل دقت نظر دستگاه‌های استانی در ثبت دقیق آمار اشتغال است.

نقطه عطف ادعاهای مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان هم ادعای کاهش نرخ بیکاری از ۷.۵ درصد سال گذشته به ۷ درصد برآورد نقطه‌ای در سال جاری بود. آقاجانی، گیلان را از جمله معدود استان هایی دانست که در مسیر کاهش نرخ بیکاری قرار دارد. 

دقت در آمارهای ارائه شده توسط آقاجانی، حکایت از عملکرد بسیار مناسب اداره کل کار و رفاه اجتماعی گیلان پس از انتصاب او بر کرسی مدیرکلی دارد! آمارهایی که نشان می دهد این اداره کل در بسیاری از شاخص ها جز استان های سرآمد بوده و حتی نرخ بیکاری در استان هم در دوران حضور آقاجانی بر کرسی مدیرکلی، در مسیر کاهشی قرار دارد! 

این ادعاها در حالی طرح می شود که آمار مربوط به اشتغال و نرخ بیکاری در تمام دولت ها معمولا جز آمارهای مناقشه برانگیز بوده و صحت آن از سوی مدعیان با ارائه مستنداتی به اثبات می رسیده. به خصوص آنکه اگر احساس شود آمارها با وضعیت فعلی جامعه همخوانی ندارد.

در همین راستا از مدیرکل کار و رفاه اجتماعی گیلان تقاضا می شود جهت تنویر افکار عمومی و تبیین بهتر تلاش های صورت گرفته توسط اداره متبوع خود، مستندات مربوط به آمارهای ارائه شده را منتشر نماید. آمارهایی که نشان می دهد حضور آقاجانی تا چه اندازه عملکرد اداره کل کار و رفاه گیلان را ارتقا بخشیده است.