برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم
برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم
خزر: جان‌احمد آقایی امروز در حاشیه بازدید از جنگل‌های فتاتو شهرستان خمام با اشاره به اهمیت این جنگل در استان، اظهار کرد: جنگل‌های فتاتو ۳۶۴ هکتار وسعت دارد و جزو جنگل‌های هیرکانی در منطقه محسوب می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، جان‌ احمد آقایی در حاشیه بازدید از جنگل‌ فتاتو شهرستان خمام با اشاره به اهمیت این جنگل در استان، اظهار کرد: جنگل‌های فتاتو ۳۶۴ هکتار وسعت دارد و جزو جنگل‌های هیرکانی در منطقه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به سودجویی‌های صورت گرفته در جنگل‌های فتاتو خمام، افزود: سودجویان بعضاً غیربومی هستند و اقدام به تصرف جنگل‌های فتاتو زده‌اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تأکید بر عزم جزم دستگاه قضا در برخورد با متخلفان و مجرمان در رابطه با قطع درختان جنگل فتاتو خمام بیان کرد: دادستان پرتلاش و سخت‌کوش خمام به همت متولیان منابع طبیعی به موضوع سودجویی در جنگل‌های خمام ورود کرده و برای تمامی افرادی که با سودجویی درختان را قطع کرده‌اند، پرونده تشکیل دهد.

آقایی از رسیدگی فوق‌العاده و خارج از نوبت پرونده قطع درختان جنگل فتاتو خمام خبر داد و گفت: برابر با مُرّ قانون و مقررات در رابطه با سودجویی‌های صورت گرفته در جنگل‌های خمام اعمال قانون می‌شود.

وی همچنین با اشاره به دستور انسداد پل دسترسی به منطقه آزاد در محدوده جنگل‌های فتاتو خمام تصریح کرد: این پل توسط منطقه آزاد انزلی برای کمک به منابع طبیعی ساخته شده بود اما متأسفانه سودجویان از این پل سو استفاده و دست به تخریب جنگل می‌زدند ازاین‌رو این پل توسط منطقه آزاد مسدود و صرفاً با اجازه منابع طبیعی قابل‌بازگشایی خواهد بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تأکید بر قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با متخلفان و مجرمان در هر سطح و منصبی، گفت: هرکسی در هر مقامی اگر قصد تعرض به منابع طبیعی و جنگل‌ها را داشته باشد، قانون‌گذار دستش را قطع خواهد کرد.

 

برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم

برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم برخورد قاطع دستگاه قضا با سودجویان جنگل فتاتو خمام +فیلم