جزئیاتی از خودکشی یک محیط‌بان در گیلان
جزئیاتی از خودکشی یک محیط‌بان در گیلان
خزر: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با تأیید خبر خودکشی یک محیط‌بان 35 ساله در آستارا، توضیحاتی درباره این خبر ارائه داد.

به گزارش خزرآنلاین، چهارشنبه هفته پیش (۲۳ آذر) برخی رسانه‌ها از خودکشی «اسماعیل ضرابی» محیط‌بان منطقه آستارا در استان گیلان خبر دادند.

در پی اعلام این خبر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست توضیح داد که این محیط‌بان در محل کارش اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است.

جمشید محبت‌خانی به عصرایران گفته «محیط‌بان ضرابی» پس از شش روز استراحت پزشکی و در روزی که به محل کار آمده اقدام به خودکشی کرده است. او تا ساعت یک بعدازظهر همراه با محیط‌بان دیگری بوده و بعد از اینکه آن محیط‌بان برای مرخصی دوساعته از او جدا می‌شود، محیط‌بان ضرابی خودکشی می‌کند و همکار محیط‌بان او بعد از برگشت از مرخصیِ ساعتی با پیکر بی‌جانش مواجه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خودکشی این محیط‌‌بان با استفاده از طناب دار انجام شده، گفته است که اسماعیل ضرابی حدود ۳۵ سن داشته و ۱۰ سال به عنوان محیط‌بان خدمت کرده بود. 

محبت‌خانی درخصوص علت این خودکشی گفته است: «او بیماری اعصاب و روان داشته و تحت درمان بوده است. گفته می‌شود که او دو سال پیش از همسرش جدا شده و بعد از آن اتفاق، تحت درمان روانپزشکی بوده و دارو مصرف می‌کرد؛ اما به ما اطلاعی در این باره نداده بود و حتی مدیر محیط زیست آستارا هم از بیماری او مطلع نبوده است.»

فرمانده یگان محیط زیست افزود: «روز پنجشنبه ۲۴ آذر در جریان تشییع پیکر این محیط‌بان، از طریق خانواده برای اولین‌بار مطلع شدیم که محیط‌بان ضرابی بیمار بوده و قبلا خانواده برای درمان او به پزشک مراجعه کرده بودند و پزشک به آنها درباره وضعیت نامساعد روحی و افکار منفی او هشدار داده بود.»

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفته محیط‌بان ضرابی گزارشی از بیماری خود به یگانش ارائه نداده بوده و درخواستی هم برای جابه‌جایی نداشته است؛ هرچند که به گفته او، محل خدمت این محیط‌بان، «محیط پراسترسی نیست».

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)