جانشین پلیس راه استان قزوین خبر داد: تخلف در رکوردشکنی آریزو در اتوبان قزوین – رشت | تردد با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت
جانشین پلیس راه استان قزوین خبر داد: تخلف در رکوردشکنی آریزو در اتوبان قزوین – رشت | تردد با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت
خزر: واحدهای گشتی پلیس راه آزادراه قزوین- رشت هنگام استقرار صبحگاهی و کنترل سرعت وسایل نقلیه به یک دستگاه خودروی‌ام وی‌ام آریزو که با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در حال تردد از سمت گیلان به قزوین بود دستور توقف می‌دهند.

به گزارش خزرآنلاین، جانشین پلیس راه استان قزوین از توقیف یک خودرو با ۲۰۰ کیلومتر سرعت در آزادراه قزوین-رشت و انتقال آن به پارکینگ خبر داد.

سرهنگ حسین تقی خانی روز شنبه افزود: واحدهای گشتی پلیس راه آزادراه قزوین- رشت هنگام استقرار صبحگاهی و کنترل سرعت وسایل نقلیه به یک دستگاه خودروی‌ام وی‌ام آریزو که با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در حال تردد از سمت گیلان به قزوین بود دستور توقف می‌دهند.

وی افزود: راننده بدون توجه به فرمان پلیس به مسیر خود ادامه می‌دهد که با اعلام واحد گشت، خودروی مورد نظر توسط سایر تیم‌های گشتی توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود.

تقی خانی با تاکید بر رعایت اصول رانندگی و نهادینه کردن فرهنگ آن در جامعه، افزود: سرعت به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل تصادفات است و احتمال وقوع تصادف را با از دست رفتن زمان عکس العمل راننده و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه افزایش می‌دهد و شدت تصادفات را هم بالا می‌برد.

وی گفت: تمایل انسان به رانندگی سریع و ماهر فرض کردن خود در رانندگی دوعامل اصلی حرکت با سرعت غیرمجاز است.

جانشین پلیس راه استان قزوین افزود: در تصادفات شدید، افزایش متوسط سرعت به میزان یک کیلومتر، پنج درصد خطر آسیب‌های شدید یا مرگ را بیشتر خواهد کرد بنابراین از رانندگان عزیز تقاضا داریم که حتما در هنگام رانندگی با سرعت مطمئن تردد کنند تا شاهد بروز حوادث تلخ و ناخوشایند در جاده‌ها نباشیم.

blank

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)