تشریح ممنوعیت‌های تردد دو هفته‌ای از سوی پلیس راهور
تشریح ممنوعیت‌های تردد دو هفته‌ای از سوی پلیس راهور
خزر: هادیانفر اظهار داشت: بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه خودروهایی که جریمه کرونایی دارند تا یک ماه فرصت پرداخت دارند، در غیر این صورت جریمه‌های آن‌ها دوبرابر خواهد شد.

به گزارش خزرآنلاین، سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: در پی ابلاغ مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال و تشدید ممنوعیت‌های تردد در سراسر کشور، از ساعت ۱۲ ظهر فردا یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰ این ممنوعیت‌ها در ورودی و خروجی تمام شهرها اعمال خواهد شد و تا پایان روز جمعه پنجم شهریورماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

هادیانفر افزود: کنترل‌های فیزیکی و سیستمی توسط همکاران بنده در تمامی محورها صورت خواهد پذیرفت.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون هرگونه تخلف در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد و تردد شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ممنوع است و ۲۰۰ هزار تومان خودروهایی که قانون را رعایت نکنند جریمه خواهند شد و همچنین هر خودرو در طول شبانه روز، یک‌بار جریمه خواهد شد.

هادیانفر افزود: بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه خودروهایی که جریمه کرونایی دارند تا یک ماه فرصت پرداخت دارند، در غیر این صورت جریمه‌های آن‌ها دوبرابر خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: همه مجوزهایی که تا قبل از تاریخ ۲۴ مرداد ماه از سوی هر مرجعی که صادر شده بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا باطل می‌باشد و صرفاً مجوزهایی که از تاریخ ۲۴ مرداد ماه به بعد توسط فرمانداری‌ها آن هم در مواقع بسیار ضروری و مدت محدود صادر شده باشد، اجازه تردد خواهند داشت.

وی گفت: تردد بار مسافر مجاز است، اما ظرفیت ناوگان حمل و نقل مسافر باید یک سوم باشد.

هادیانفر ادامه داد: خروج تمامی خودروها با پلاک بومی از شهرها و ورود خودروی‌های غیربومی به شهرهای دیگر ممنوع است و این موضوع به صورت استانی کنترل خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه خروج و ورود پلاک‌های غیربومی را نخواهیم داد.

وی افزود: خودروهای غیر بومی نیز که در شهرهای مقصد حضور دارند بایستی ظرف ۲۴ ساعت آینده این شهرها را ترک کنند و در صورت عبور از کمربندی استان‌های قرمز و یا نارنجی مشمول جریمه نخواهند شد.

وی در خصوص مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک هم گفت: مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک فقط در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل خواهند بود و در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۵ و ۲۶ مردادماه) باز و آماده ارائه خدمات به هموطنان می‌باشند.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان از هموطنان خواست، تاکید پلیس بر این است که تحت هیچ شرایطی قصد سفر نکنند، چراکه در بار ترافیک سنگین خواهند ماند و چاره‌ای جز برگشت نخواهند داشت و به منظور پیشگیری و قطع زنجیره ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی خودشان، به دستورات ستاد ملی کرونا و همکاران بنده که در سطح جاده‌ها مستقر هستند، اهتمام و جدیت بیشتری داشته باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)