تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر بازار گیلان
تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر بازار گیلان
خزر: گروه‌های گشت تعزیرات حکومتی گیلان برای مبارزه با گرانفروشی و انواع تخلفات صنفی، تعداد بازرسی‌ها را افزایش داده اند.

به گزارش خزرآنلاین، مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان در حاشیه بازرسی‌های صنفی امروز در رشت، با اشاره به دستور اکید سران سه قوه برای تشدید نظارت‌ها بر بازار ، گفت: گروه‌های گشتی مشترک این اداره کل با دستگاه‌های صنعت، معدن و تجارت، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اصناف، روزانه بر حوزه‌های مختلف صنفی نظارت می‌کنند. 

مرتضی امینی افزود: با اِعمال تغییر قیمت در برخی اقلام و کالا‌ها، عده‌ای سودجو از فضای موجود سوء استفاده کرده و با گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار و قاچاق کالا، افزایش التهاب و بی نظمی اقتصادی در بازار ایجاد می‌کنند که با افزایش این نظارت‌ها باید جلوی این سوء استفاده‌ها و سودجویی‌ها گرفته شود. 

وی خاطرنشان کرد: با اعمال اختیارات جدید، قاضی اداره کل تعزیرات حکومتی در گشت‌های روزانه به محض برخورد با تخلف‌های صنفی، دستور تعطیلی واحد صنفی را صادر و با تنظیم صورتجلسه این دستور اجرا می‌شود.

در بازرسی‌های امروز گروه‌های نظارتی، چند واحد صنفی به دلیل اعمال تخلف هایی، چون گرانفروشی، ارائه نکردن صورتحساب خرید و فروش و همچنین تخلفات بهداشتی که با سلامت و امنیت غذایی مصرف کنندگان ارتباط مستقیم داشت، با دستور قاضی اداره کل تعزیرات حکومتی، پلمب شد.