بازگشت سایه به خانه را مدیون چه کسی هستیم؟ مدیرکل ارشاد گیلان یا وزیر ارشاد؟!
بازگشت سایه به خانه را مدیون چه کسی هستیم؟ مدیرکل ارشاد گیلان یا وزیر ارشاد؟!
خزر: اخبار منتشر شده نشان می دهد که این دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده که به نمایندگی از وزیر ارشاد و در تماس تلفنی با یلدا ابتهاج، از آمادگی این وزارتخانه برای انتقال و تشییع پیکر زنده یاد امیرهوشنگ ابتهاج (سایه) در ایران خبر داده است و لذا بازگشت پیکر استاد به زادگاهش را می بایست مدیون درایت وزیر فرهنگ و ارشاد بود و ارشاد گیلان هم در راستای دستور وزیر ارشاد، صرفا وظیفه تحقق این امر را بر عهده دارد.

به گزارش خزرآنلاین، خبر درگذشت شاعربلند آوازه رشتی، شوکی بود که به جامعه فرهنگی ایران و گیلان وارد شد. سایه در ۹۴ سالگی در حالی دارفانی را وداع گفت که از سال ها قبل به همراه خانواده به آلمان مهاجرت کرده بود.

اندکی پس از اعلام خبر فوت سایه، رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان با انتشار توییتی خبر از صحبت با یلدا ابتهاج (دختر سایه) برای انتقال پیکر سایه به زادگاهش داده و مدعی شد ارشاد گیلان با مساعدت وزیر ارشاد و مدیران ارشد استانی به دنبال تحقق این امر است.

این توییت ثقتی در حالی با استقبال گسترده جامعه فرهنگی گیلان روبرو شد که در آن به طرز قابل تاملی، مشخص نشده بود دقیقا چه کسی با یلدا ابتهاج برای بازگشت پیکر پدرش به رشت صحبت کرده است! اگرچه انتشار این توییت توسط مدیرکل ارشاد گیلان و اعلام آمادگی ارشاد گیلان برای تحقق این امر، شاید چنین به ذهن برخی خوانندگان متبادر می کرد که ارشاد گیلان و در راس آن رضا ثقتی، به گفتگو با یلدا ابتهاج نشسته و با این اقدام، نقش مهمی در بازگشت پیکر سایه به زادگاهش ایفا کرده است.

با این حال، اخبار منتشر شده نشان می دهد که این دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده که به نمایندگی از وزیر ارشاد و در تماس تلفنی با یلدا ابتهاج، از آمادگی این وزارتخانه برای انتقال و تشییع پیکر زنده یاد امیرهوشنگ ابتهاج (سایه) در ایران خبر داده است و لذا بازگشت پیکر استاد به زادگاهش را می بایست مدیون درایت وزیر فرهنگ و ارشاد بود و ارشاد گیلان هم در راستای دستور وزیر ارشاد، صرفا وظیفه تحقق این امر را بر عهده دارد.