اکران فیلم سینمایی هِناس در سالن اداره ارشاد شهرستان بندرانزلی با استقبال گسترده اهالی هنر گیلان
اکران فیلم سینمایی هِناس در سالن اداره ارشاد شهرستان بندرانزلی با استقبال گسترده اهالی هنر گیلان
خزر: با حضور دکتر مهدی حسین زاده، معاون فرهنگی،اجتماعی،گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیر و مدیرعامل سازمان فیلم سینمایی "هِناس" در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندر انزلی اکران شد

به گزارش خزرآنلاین، با حضور دکتر مهدی حسین زاده، معاون فرهنگی،اجتماعی،گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیر و مدیرعامل سازمان فیلم سینمایی “هِناس” در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندر انزلی اکران شد.

از نکات جالب توجه این اکران حضور خانواده شهید رضایی نژاد در سالن و استقبال گسترده هنردوستان گیلانی از این اثر سینمایی که روایتگر یکی از شهدای هسته ای کشورمان می باشد؛ بود.

داستان فیلم هناس-هِناس به معنی نفس است- در ژانر اجتماعی، روایتی عاشقانه از زندگی شهید داریوش رضایی نژاد(شهید هسته ای ایران) در کنار همسرش شهره پیرانی است. فیلمنامه‌ “هِناس” درباره‌ چگونگی وابستگی شهید به وطن و خانواده‌اش است. این فیلم درباره‌ ترور افراد شاخص ملی است و دارای ژانری درام-بیوگرافی بوده و اضطراب، نگرانی و بی اعتمادی همسر شهید رضایی نژاد با بازی مریلا زارعی را به تصویر کشیده که تلاش می کند تا زندگی خود را از تشویش و تلاطم نجات دهد و ساختاری زنانه دارد و داستانی کاملا واقعی است.

داریوش رضایی‌نژاد، مسیری که به شهادت ختم می‌شود را در فرایندی خودآگاهانه و البته به‌دور از شعارزدگی و منت‌گذاشتن روی سرِ کشور خود انتخاب، و این انتخاب را برای خانواده‌اش پذیرفتنی می‌کند. “هِناس” قصه این پذیرش است. ماجرای چگونگی تبدیل‌شدن خانواده رضایی‌نژاد به خانواده شهید رضایی‌نژاد.

فیلم سینمایی هِناس به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمدرضا شفاه از تولیدات حوزه هنری است که بعد از تجربه ساخت فیلم مصلحت دومین همکاری مشترک این تهیه کننده و کارگردان به حساب می آید که برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ به نمایش درآمد. مریلا زارعی و بهروز شعیبی، وحید رهبانی، سیاوش طهمورث، سولماز غنی، امین میری، علیرضا نایینی و بازیگر خردسال کوثر حیدری در فیلم هناس بازی می‌کنند.

گفتنی است اکران فیلم سینمایی هِناس بخشی از مجموعه برنامه های گرامیداشت هفته عفاف و حجاب تحت عنوان رویداد فرهنگی گوهرشاد است که از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و با محوریت این سازمان و مشارکت مناطق آزاد دیگر کشور به صورت همزمان از ۱۹ تیرماه به مدت یک هفته در حال برگزاری است.