افزایش ۲۸ درصدی آزاد راه ها با دستور وزیر/ آزادراه قزوین رشت ۱۵۵۰۰ تومان شد
افزایش ۲۸ درصدی آزاد راه ها با دستور وزیر/ آزادراه قزوین رشت ۱۵۵۰۰ تومان شد
خزر: با ابلاغ رستم قاسمی به شرکت ساخت و سازمان راهداری، عوارض آزادراه‌های مشارکتی تا ۱۰۱ درصد افزایش یافت. بر این اساس نرخ عوارض آزادراه تهران-شمال ۹۴ تا ۱۳۴ هزار تومان شده است.

به گزارش خزرآنلاین، با ابلاغ رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به شرکت ساخت و سازمان راهداری، عوارض آزادراه‌های مشارکتی تا ۱۰۱ درصد افزایش یافت. بر این اساس نرخ عوارض آزادراه تهران-شمال ۹۴ تا ۱۳۴ هزار تومان شده است.

در ابلاغ رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی به مدیرعامل شرکت ساخت و رئیس سازمان راهداری آمده است؛

در راستای اجرای آیین‌نامه اجرایی قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت با بانک‌ها و سایر مناطق مالی و پولی کشور و در راستای حسن اجرای مفاد بند ی ابصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با موضوع تکلیف وزارت راه و شهرسازی به تعیین نرخ عوارض آزادراه‌های مشارکتی جهت اجرا از تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ابلاغ می‌شود.

در ادامه این ابلاغ مهلت ۷ روزه مردم برای پرداخت عوارض تعیین شده که در صورت‌عدم پرداخت، عوارض به‌صورت پلکانی محاسبه خواهد شد.

بر این اساس عوارض آزادراه کنارگذر غربی اصفهان با رشد ۲۷.۵ درصدی به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، عوارض آزادراه کاشان-اصفهان با رشد ۱۰۱ درصدی به ۲۰ هزار تومان، عوارض آزادراه زنجان – تبریز با رشد ۴۰ درصدی به ۷ هزار تومان، عوارض آزادراه آزادراه ساوه – سلفچگان با رشد ۲۴.۴ درصدی به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، عوارض آزادراه قزوین-رشت با رشد ۱۶.۷ درصدی به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، عوارض آزادراه خرم آباد – پل زال با رشد ۲۶ درصدی به ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان، عوارض آزادراه پل میان گذر دریاچه ارومیه با رشد ۱۹.۳ درصدی به ۱۱ هزار تومان، عوارض آزادراه تهران- پردیس با رشد ۲۴.۴ درصدی به ۷۵۰۰ تومان، عوارض آزادراه باغچه – مشهد با رشد ۲۱.۶ درصدی به ۷۵۰۰ تومان و عوارض آزادراه کنارگذر شمالی مشهد، میزان با ررشد ۳۸.۸ درصدی به ۸۰۰۰ تومان افزایش یافته است.

همچنین نرخ عواض آزادراه‌های همت-کرج ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، کنارگذر جنوبی تهران به ۳۴ هزار تومان، ساوه – همدان با رشد ۲۳.۶ درصدی به ۱۰ هزار تومان، پل زال-اندیمشک به ۱۰ هزار تومان، قم – گرمسار ۲۳ هزار تومان، آزادراه اهواز- بندر امام به ۶ هزار تومان، قطعه ۴ تهران- شمال به ۱۴ هزار تومان، قطعه یک در روزهای عادی به ۵۰ هزار تومان، قطعه یک در آخر هفته و روزهای تعطیل به ۷۰ هزار تومان، تونل البرز شرقی تهران-شمال در روزهای عادی ۳۰ هزار تومان و در روزهای تعطیل و آخر هفته به ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.