افتتاح تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان رشت؛ گام بزرگ در رفع آلودگی رودخانه ها
افتتاح تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان رشت؛ گام بزرگ در رفع آلودگی رودخانه ها
خزر: اسدالله عباسی در حاشیه مراسم بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان از اولویت‌های مسئولان این استان بوده و به صورت جهادی و میدانی پیگیری می‌شود.

به گزارش خززآنلاین، اسدالله عباسی در حاشیه مراسم بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان از اولویت‌های مسئولان این استان بوده و به صورت جهادی و میدانی پیگیری می‌شود.

 وی با اشاره به اهمیت رفع آلودگی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب افزود: بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان رشت که در بازه زمانی چهارماهه صورت گرفته در راستای احیای دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت بوده است.

 استاندار گیلان، ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان رشت را ۶۰۰ متر مکعب بر ثانیه عنوان کرد و گفت: اجرای این پروژه برای تصفیه پاسخگوی خروجی‌های زندان لاکان بوده و می‌تواند بخشی از مشکلات زیست محیطی رشت را حل کند.

 عباسی با اشاره به اجرای پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان بیان کرد: پروژه تصفیه خانه‌های فاضلاب بیمارستان‌های رشت در حال اجرا است و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

 وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه ۱۵ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: زاویه بندی حاشیه دو رودخانه گوهررود و زرجوب، گل کاری و ایجاد فضای سبز برای اشتغالزایی بخشی از اقدامات برای احیای محیط زیست است.

 استاندار گیلان با بیان اینکه حفظ محیط زیست باید جز اولویت اصلی مسئولان و مردم باشد، تصریح کرد: احیای محیط زیست و سواحل و دریا که از شعارهای دولت سیزدهم است در گیلان به جد پیگیری می‌شود.