اظهارات یک مسئول در خصوص احتمال فروش بخار بنزین به جای بنزین در برخی پمپ بنزین های گیلان!
اظهارات یک مسئول در خصوص احتمال فروش بخار بنزین به جای بنزین در برخی پمپ بنزین های گیلان!
خزر: مردم میتوانند وارد سامانه09627 شده و پیام و شکایت خود را ثبت کنند و این موضوع به ما هم در اسرع وقت ابلاغ شده و مورد پیگیری قرار میگیرد و در صورت احراز تخلف و بسته به میزان آن مورد بررسی و اقدام لازم صورت می گیرد.

به گزارش خزرآنلاین، طی روزهای گذشته چندین پیام مردمی به تحریریه خزرآنلاین واصل شد که نشان می داد برخی مراجعه کنندگان به پمپ بنزین ها معتقدند ارقام تلمبه ها با میزانی که واقعا سوختگیری می شود، همخوانی ندارد.

 در همین راستا، مریم پورنصرالله رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین با بیان اینکه مردم میتوانند شکایت هایشان را در سامانه ۰۹۶۲۷ ثبت کنند، گفت: مراجعه کنندگان به پمپ بنزین ها در این سامانه می توانند موضوع مورد نظر خود را و اینکه در کجا و چه ساعتی این اتفاق برایشان رخ داده، ثبت کنند تا توسط همکاران ما مورد پیگیری قرار گیرد. این سامانه ۲۴ ساعته بوده و در ساعات غیراداری هم پیام مخاطبان محترم ضبط شده و ما هم در اسرع وقت پیگیری میکنیم.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون پمپ بنزینی بوده که بخاطر تخلف این چنینی محکوم شود یا نه، گفت: با این شدت و حدت نبوده اما مثلا ممکن است شما در پمپی ده لیتر سوخت گیری کنید اما ۱۵ لیتر نشان دهد که ما می گوییم این به خاطر بخارات بنزین است! یعنی مشکل از جایگاه نبوده و مربوط به مسائل فنی است و به همین خاطر توصیه میکنیم برای سوخت گیری اول صبح یا آخر شب که بنزین سرد هست، اقدام شود چرا که در طول روز، این حجم بخار وجود داشته و باعث میشود بعضا مانیتور اشتباه نشان بدهد. این بخاطر دستکاری نازل ها نیست و تابحال چنین موردی پیش نیامده ولی خب مواردی هم بوده که مورد پیگیری همکاران ما قرار گرفته است. 

 پور نصرالله بازرسی از پمپ های بنزین را به صورت مرتب دانست و گفت: سرکشی ها به صورت مرتب توسط همکاران ما صورت میگیرد. هم واحد کنترل کیفیت از لحاظ کیفیت فرآورده و هم واحد کنترل کمی از لحاظ اینکه سیستم مشکلی نداشته باشد، بطور مداوم در حال ارزیابی جایگاه ها هستند ولی باز هم ممکن است مورد خیلی کمی وجود داشته که آن هم در اسرع وقت اگر ثبت شکایت صورت بگیرد، پیگیری خواهد شد. 

 رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان در پایان گفت: مردم میتوانند وارد سامانه شده و پیام و شکایت خود را ثبت کنند و این موضوع به ما هم در اسرع وقت ابلاغ شده و مورد پیگیری قرار میگیرد و در صورت احراز تخلف و بسته به میزان آن مورد بررسی و اقدام لازم صورت می گیرد.