اظهارات اخیر دادستان انقلابی گیلان و شاهدی که از غیب رسید + اسناد
اظهارات اخیر دادستان انقلابی گیلان و شاهدی که از غیب رسید + اسناد
خزر: مدتی پس از این هشدار دادستان گیلان، اسنادی به تحریریه خزرآنلاین واصل شد که حکایت از تصرف چند هزار متری زمین های دولتی در دل طبیعت روستای تنیان دارد.

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که حضرت آیت الله رئیسی در سفر یک روزه به گیلان با تاکید بر لزوم ایستادگی در برابر تعرض به منابع طبیعی، گفت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که مدیری در موضوع تعرض به منابع طبیعی تخلف و اقدام به ویلاسازی به صورت غیر قانونی در بستر طبیعت کند، قطعا در صورت وقوع چنین امری به شدت با آن مدیر برخورد میشود و ویلای او نیز تخریب می‌گردد.

ایشان همچنین با بیان اینکه باید جلوی قاچاق چوب و تجاوز به حریم جنگل گرفته شود، بر بازدارندگی کیفر و تصمیم در مورد افراد متجاوز به منابع طبیعی تاکید کردند. 

اندکی بعد هم سیدمهدی فلاح میری، دادستان محترم مرکز استان گیلان در نهمین نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع ضمن هشدار به دستگاه های متولی انفال نسبت به عدم اجرای احکام قضایی رفع تصرفات به بهانه نبود تجهیزات و امکانات، گفت: در سال آینده هیچ عذری برای عدم اجرای احکام قضایی پذیرفته نخواهد شد.

همچنین احمد آقایی معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۶۰۰ هکتار اراضی ملی رفع تصرف شده است، گفت: از آغاز امسال تا کنون ۳۹ بازدید میدانی در حوزه انفال توسط رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان گیلان صورت گرفته و از تغییر کاربری ۲۰۵ هکتار اراضی ملی توسط دستگاه قضایی جلوگیری شده است.

این اظهارات دادستان گیلان و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان حکایت از آن داشت که علی رغم تلاش گسترده دستگاه قضایی برای صیانت از اراضی ملی، برخی دستگاه های متولی انفال به بهانه هایی همچون نبود تجهیزات و امکانات، از اجرای احکام قضایی قطعی شده رفع تصرفات سر باز می زنند! 

مدتی پس از این هشدار دادستان گیلان، اسنادی به تحریریه خزرآنلاین واصل شد که حکایت از تصرف چند هزار متری زمین های دولتی در دل طبیعت روستای تنیان دارد. این در حالی است که با دادخواهی اداره منابع طبیعی صومعه سرا، دادگاه صالح بدوی حکم به خلع ید و قلع و قمع اعیانات احداثی داده و این رای توسط دادگاه محترم تجدیدنظر استان نیز قطعیت یافته است. با این حال و علی رغم گذشت چندین سال از قطعیت حکم، متاسفانه شواهد نشان می دهد دستگاه های متولی هنوز اقدام به اجرای حکم قضایی نکرده اند! این اسناد شاهدی بر این موضوع است که هشدار اخیر دادستان محترم مرکز گیلان به دستگاه های متولی مبنی بر لزوم اجرای هر چه سریعتر دستورات قضایی و رفع تصرفات از انفال عمومی تا چه اندازه درست و به جا بوده است. 

دادستان گیلان دادستان گیلان دادستان گیلان

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)