استاندار بومی عامل تحول و پیشرفت گیلان می شود   
استاندار بومی عامل تحول و پیشرفت گیلان می شود   
خزر: رئیس ستاد مردمی هوشمند آیت الله رئیسی در گیلان بیان کرد: بر اساس مبانی نظری ذکر شده ، نقش استاندار نیز می تواند در ساماندهی و توسعه استان بسیار موثر و کارآمد باشد. 

به گزارش خزرآنلاین، حسین مهرثابت رئیس ستاد مردمی هوشمند سیدابراهیم رئیسی در گیلان در خصوص انتخاب استاندار جدید برای گیلان اظهار کرد: ضمن قدردانی از عزم و اراده مردم شریف و فرهیخته استان گیلان در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ و تبریک به جهت استقرار دولت مردمی ایران قوی، قدردانی می کنم.

وی افزود: همچنین با تشکر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که با رای قاطع و هوشمندانه به وزرای پیشنهادی و همراهی با دولت سیزدهم در خصوص انتخاب فردی اصلح برای انتصاب استانداری گیلان با هدف دفاع از آرمان های شهدا و انقلاب و انسجام جامعه مدنی با هدف حل مشکلات، ترقی و توسعه استان گیلان نکاتی قابل تامل می باشد.

وی بیان کرد: لابی و رایزنی در نظام های دموکراسی در انتخابات یا انتصاب هر شخص اصلح یا طراح کارآمد یک امر بسیار بدیهی است اما نکته مهم این است که با رعایت اخلاق ، قانون اساسی و در چارچوب احکام شریعت و با نگاه جامع و کارشناسی، خلاقانه و رعایت استانداردها و نگاه عادلانه انجام شود.

وی اضافه کرد: رعایت این عوامل دارای نتایج و پیامدهای مطلوب بوده و منافع مردم و مصلحت کشور و همچنین عزت نظام مقدس و با برکت جمهوری اسلامی بویژه رضایت مردم را به همراه خواهد داشت چون رضایت مردم در فرایند مدیریت ، عامل همراهی و مشارکت در امر توسعه خواه بود.  

رئیس ستاد مردمی هوشمند آیت الله رئیسی در گیلان بیان کرد: بر اساس مبانی نظری ذکر شده ، نقش استاندار نیز می تواند در ساماندهی و توسعه استان بسیار موثر و کارآمد باشد. 

وی افزود: در شرایط کنونی و چالش هایی که در ابعاد و شاخصه های مختلف گیلان وجود دارد، استاندار آتی می تواند عامل ترقی یا رکود این شاخصه ها و عامل پیشرفت یا پسرفت استان باشد. 

مهرثابت خاطرنشان کرد: از سوی دیگر جایگاه ارزشمند استان گیلان و عزت مردم فهیم و فرهنگ دوست گیلان بر هیچ ایرانی پوشیده و قابل کتمان نیست.

وی ادامه داد: از این رو با توجه به حضور مدیران توانمند بومی دارای شاخصه ها مردمی و مدیریت جهادی – انقلابی ، درخواست و انتظار مردم عزیز گیلان از شخص رئیس جمهور محترم و مجموعه دولت سیزدهم این است که در راستای تحقق منویات بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب ، به خصوص در اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب و گفتمان عدالت در کادرسازی، از جوانان توانمند گیلان در مدیریت سطح عالی و میانی وزارتخانه ها و سازمانهای کشور استفاده نماید.

وی در خاتمه اظهار کرد: لازم به ذکر است با توجه به تجربیات گذشته در سکانداری استانداری گیلان پیش بینی این است که انتصاب استاندار بومی، اجماع ساز و عامل تحول خواهد شد و امید است که این انتظار به حق مردم عزیز گیلان تحقق یافته تا با همراهی و مشارکت همگانی و مجموعه نخبگان و جوامع مدنی، شاهد رشد و توسعه همه جانبه باشیم.