ارائه خدمات درمانی به ۱۵۰۰ بیمار سرپایی کرونا در گیلان
ارائه خدمات درمانی به ۱۵۰۰ بیمار سرپایی کرونا در گیلان
خزر: معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارائه خدمات به هزار و ۵۰۰ بیمار سرپایی کرونا در شبانه روز گذشته، گفت: میزان رعایت پروتکل ها به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده در گفتگویی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا و با بیان اینکه روند ابتلاء و بستری‌های همچنان صعودی است، اظهار کرد: تعداد بستری‌های روزانه کرونا در گیلان به مرز ۳۰۰ نفر نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۲۸۰ بیمار جدید نیازمند بستری در مراکز درمانی استان گیلان شناسایی و در بیمارستان‌های پذیرش شدند، افزود: تعداد مجموع بیمار کرونایی گیلان به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بد حالی و بستری بودن ۱۶۰ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه، گفت: علاوه بر این بیماران تعدادی بیمار بد حال در انتظار خالی شدن تخت‌های آی سی یو هستند.

وی به ادامه روند صعودی بیماران کرونایی در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: در شبانه روز گذشته هزار و ۵۰۰ بیمار سرپایی کرونا با مراجعه به مراکز جامع سلامت و مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعت خدمات درمانی دریافت کردند.

حیدرزاده سرعت انتقال ویروس کرونا دلتا و همچنین افزایش حضور مسافران در استان گیلان را دو عامل مهم در افزایش آمارهای کرونایی در استان برشمرد و ادامه داد: متأسفانه عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، حضور در دورهمی ها، تجمعات و اماکن شلوغ از دیگر عوامل محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان به زیر ۴۰ درصد رسیده که این بسیار نگران کننده است، گفت: برای پیشگیری از بدتر شدن اوضاع کرونایی گیلان و این که طی دو هفته آینده به بیش از هزار و ۵۰۰ بستری در استان نرسیم باید حتماً نیازمند رعایت جدی تر و دقیق‌تر شیوه نامه‌های بهداشتی هستیم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه میزان رعایت پروتکل‌ها باید به بیش از ۹۰ درصد برسد، افزود: هیچ کس نباید این تصور را داشته باشد که نسبت به کرونا مصون است.