اتفاقات عجیب در آخرین بازی داماش؛ از کتک خوردن داور تا پنالتی عجیب و توقف ۸ دقیقه ای بازی!
اتفاقات عجیب در آخرین بازی داماش؛ از کتک خوردن داور تا پنالتی عجیب و توقف ۸ دقیقه ای بازی!
خزر: تیم های داماش گیلان و کیا تهران روز گذشته (3 مرداد) در چارچوب بازی برگشت از نیمه نهایی پلی آف برای راهیابی به لیگ دسته دوم در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم رفتند.

به گزارش خزرآنلاین، تیم های داماش گیلان و کیا تهران روز گذشته (۳ مرداد) در چارچوب بازی برگشت از نیمه نهایی پلی آف برای راهیابی به لیگ دسته دوم در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم رفتند.

 در این بازی داماش توانست کیا را با حساب ۲-۱ شکست دهد و با توجه به تساوی بدون گل در بازی رفت، موفق شد جواز حضور در فینال پلی آف را به دست آورد. داماش در فینال به مصاف دارایی تهران می رود تا تکلیف آخرین تیم صعود کننده به لیگ دسته دوم مشخص شود.

 بازی داماش و کیا اما حواشی عجیب و غریبی داشت. بازی از ساعت ۱۹:۳۰ در هوای بارانی و با حضور بیش از ۱۲ هزار هوادار آغاز شد. بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. روی یک صحنه نیز داماشی ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که داور بازی، مهدی نورمحمدی چنین اعتقادی نداشت و این آغاز اعتراض های داماشی ها بود.

در ۱۰ دقیقه ابتدایی نیمه دوم تیم کیا به گل رسید تا در آستانه صعود به فینال پلی آف قرار گیرد. حوالی دقیقه ۶۰ اما اتفاق عجیبی رخ داد. داماشی ها باز هم اعتقاد به خطای پنالتی داشتند و کار به درگیری فیزیکی آنها با داور هم رسید. داور بازی را متوقف کرد و در حالی که انتظار می رفت بازی به دلیل برخورد فیزیکی با داور نیمه تمام بماند، با خواهش ناظر بازی ادامه پیدا کرد. اینجا حدود ۸ دقیقه بازی متوقف بود.

 اعتراض ها، هیجان و فشار هواداران در ادامه بازی به اوج خود رسید. حول و حوش دقیقه ۸۰ و بعد از برخورد توپ به ران پای بازیکن کیا و اعتراض داماشی ها، مهدی نورمحمدی در سوت خود دمید و خطای پنالتی اعلام کرد. اشتباه بودن تصمیم داور به وضوح در فیلم مشخص است.

با این نتیجه باز هم تیم کیا راهی فینال می شد. داور هفت دقیقه وقت تلف شده اعلام کرده و در لحظات آغازین وقت های تلف شده داماش به گل دوم رسید. 

سریال اتفاقات عجیب ادامه داشت و بعد از اینکه داماش به گل دوم رسید، بسیاری از توپ های کنار زمین جمع شد. با هر بار بیرون رفتن، از سرگیری بازی زمان زیادی می برد و همین امر سبب شد تا داور پس از ۱۰ دقیقه وقت تلف شده سوت پایان بازی را بزند. همین ادامه یافتن بازی بعد از ۷ دقیقه هم اعتراضاتی از سوی داماشی ها در پی داشت.

 اشتباه داور در اعلام پنالتی را نمی توان عامدانه دانست یا آن را زد و بند نامید. وقتی در لیگ برتر بیست و یکم آن همه اشتباهات عجیب و غریب دیدیدم، دیگر از بازی لیگ دسته سوم با آن هم حواشی و فشار روی داور چه انتظاری می توان داشت؟

 بزرگ ترین اشتباه داور در بازی این بود که بعد از درگیری فیزیکی سوت پایان بازی را نزد و وقتی بازی را آغاز کرد فشار مضاعفی را روی خود احساس کرد. پس بیراه نیست اگر بگوییم داور به قدری تحت فشار بود که صحنه را ندیده و از روی اعتراض ها سوت اعلام پنالتی زد یا اینکه از روی ترس پنالتی اعلام کرد.

بازی ای که حین آن داماشی ها به داور معترض بودند، در دقایق پایانی کاملا برگشت و تیم کیا را معترض به خود دید. کیا حتی به ناظر بازی هم معترض است چرا که بعد از آن اتفاقات خواسته بازی از سر گرفته شود.

اینکه هر دو تیم برنده و بازنده به داور معترض باشند هم از آن اتفاقاتی است که فقط در فوتبال ایران می بینیم.

 

۰/۵ (۰ نظر)
  • منبع خبر : طرفداری