ابراهیم افشاری؛ از اظهارات عجیب در خصوص نهادهای نظارتی تا نقد جریان انقلاب
ابراهیم افشاری؛ از اظهارات عجیب در خصوص نهادهای نظارتی تا نقد جریان انقلاب

به گزرارش خزرآنلاین، این فرد ابراهیم افشاری مدیر خبرگزاری فارس گیلان است. وی در حالی مدیریت منطقه ای یکی از مهمترین و پرمخاطب ترین خبرگزاری های کشور را بر عهده دارد که اظهارنظرهای عجیبی از او در رسانه ها به چشم می خورد! به عنوان مثال، افشاری مهرماه پارسال و در برنامه زنده تکاپو و […]

به گزرارش خزرآنلاین، این فرد ابراهیم افشاری مدیر خبرگزاری فارس گیلان است.

وی در حالی مدیریت منطقه ای یکی از مهمترین و پرمخاطب ترین خبرگزاری های کشور را بر عهده دارد که اظهارنظرهای عجیبی از او در رسانه ها به چشم می خورد!

به عنوان مثال، افشاری مهرماه پارسال و در برنامه زنده تکاپو و در مقابل چشمان بینندگان، به واکاوی نقش دستگاه های نظارتی در ایجاد بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولین پرداخته و با اشاره به اتفاقات رخ داده در اصل خصوصی سازی در گیلان می گوید: سفر آیت‌الله رئیسی سبب شد تازه دستگاه‌های نظارتی بیدار شوند!! ولی سؤال اصلی مردم این است که چرا در ۲۰ سال گذشته دستگاه‌های نظارتی سکوت کردند!!

این ادعای افشاری در خصوص سکوت ۲۰ ساله دستگاه های نظارتی و واکاوی نقش آنان در ایجاد بی اعتمادی مردم به مسئولین، در حالی مطرح می شود که امنیت امروز استان و کشور مرهون مجاهدت های خاموش دستگاه های نظارتی بوده و از وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه گرفته تا سازمان اطلاعات فراجا، سازمان بازرسی و مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، همه و همه نقش غیرقابل انکاری در مبارزه با مفاسد ایفا کرده اند.

البته از افشاری اظهارنظرهای بعضا متفاوتی هم به چشم می خورد. به عنوان مثال، وی پیش از انتخاب استاندار گیلان و در یادداشتی از خواص استان می خواهد با ارتباط‌گیری با مجمع نمایندگان، نماینده ولی‌فقیه در استان و هر مسؤول مشورتی مؤثر در تصمیم‌گیری وزارت کشور، اقدام به تبیین شاخص‌های مهم و اولویت‌دار برای انتصاب استاندار در گیلان کنند. اما در اظهارنظر دیگری از رد شدن تمامی گزینه های معرفی شده توسط بخش از همان خواص (نمایندگان ادوار، نمایندگان فعلی و برخی از روسای ستادهای آیت‌الله رئیسی در گیلان) ابراز خوشبختی می کند و ادعا می کند این اقدامات سبب شده مردم حس کنند در گیلان همه به دنبال منفعت‌های خود هستند!

افشاری بعضا در قامت یک کارشناس جریان های سیاسی به نقد جریان انقلاب هم پرداخته، چنانچه در جلسه دورهمی فعالین شبکه‌های اجتماعی در رشت می گوید: جریان انقلاب در این چند سال گاهی دچار آسیب محتوایی شده و نمی‌تواند مسیر را درست تشخیص داده و حتی بعضاً در مقابل رهبری ایستادگی می‌کنند!!
البته عدم پاسخ به ادعاهای افشاری از سوی خواص جریان انقلاب نشان میدهد احتمالا این ادعاها چندان از سوی جریان های اصیل انقلابی جدی گرفته نشده است!

در پایان، لازم به ذکر است که افشاری بیش از ۵ سال است که مدیریت خبرگزاری فارس گیلان را در دست داشته و گزارشی از بررسی عملکرد خبرگزاری فارس در این سال ها و مقایسه آن با مدیریت قبلی، در دست تهیه است که می تواند مقیاسی بر سنجش میزان کارآمدی مدیریت افشاری و معیاری برای سپردن مسئولیت های بالاتر به او باشد.