کدخبر:
247070
تاریخ انتشار:
۲۸ اردیبهشت ۹۹
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قاچاق داروی بیماران صعب العلاج در گیلان | بازار سیاه داروی شیمی درمانی را جمع کردیم

خزر: معاون دادگستری گیلان، با بیان اینکه دستگاه قضا امنیت سرمایه گذاری در قالب اقتصاد مقاومتی را تامین خواهد کرد، متذکر شد: اجازه نمی دهیم در سایه اقتصاد مقاومتی سرمایه بری در استان اتفاق بیفتد و به جد با کسانی که اقتصاد مقاومتی را سایه امنی برای غارتگری بدانند برخورد می کنیم.

به گزارش خزرآنلاین، جان احمد آقایی در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به تعبیر پژوهشگران حوزه های فرهنگی و اجتماعی، یکی از مهمترین عوامل انحراف و آسیب و کج رفتاری و بزهکاری انسان را فقر و بیکاری دانست و اظهار کرد: فقر غم بارترین مصیبت اجتماعی است.

وی فقر را یک پدیده ناخوشایند اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: فقر مهمترین بیماری اجتماعی تلقی می شود و لذا پیامبران الهی جهت مقابله با این رذیله اجتماعی از سوی خداوند ماموریت یافتند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، با بیان اینکه آموزه های دینی فقرا را شریک اموال توانگران می داند، گفت: امروز توانگران همان فعالان اقتصادی و کارآفرینان هستند که خداوند هوش اقتصادی بیشتری به آنان عطا فرموده و لذا مسئولیت بیشتری دارند.

آقایی، سیاست های اقتصادی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب را نقشه راه دولت در حمایت از کسب و کار و تولید و سرمایه گذاران دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در جهت امنیت سرمایه گذاران و حمایت از فعالان اقتصادی و رفع موانع حقوقی و قضایی بخش تولید تکلیف دارد.

وی از تشکیل کمیته حقوقی و پژوهشی به منظور شناسایی آسیب ها و رصد مشکلات فعالان اقتصادی در دادگستری خبر داد و بیان کرد: در این راستا شعبات ویژه اقتصادی در نظر گرفته شده تا مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی شویم. در نیمه نخست سال گذشته به ۴۰ پرونده و در نیمه دوم به ۲۰ پرونده با محوریت جلوگیری از مزایده و ضبط اموال رسیدگی کردیم.

معاون دادگستری گیلان، همچنین از تشکیل کمیته تدابیر پیشگیرانه بهداشتی و دارویی خبر داد و یادآور شد: با مشکل قاچاق داروی بیماران صعب العلاج در استان مواجه بودیم که با تشکیل کمیته مذکور و با همکاری اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی، این مشکل تا حدودی رفع شد.

آقایی با بیان اینکه در بسیاری از استان ها بازار سیاه داروی شیمی درمانی ایجاد شده است، عنوان کرد: خوشبختانه بازار سیاه داروی شیمی درمانی را جمع کردیم و این دارو در گیلان وجود دارد و از طریق داروخانه به دست بیماران می رسد.

وی بومی سازی اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های استان را راهبرد اصلی دستگاه قضا دانست و تاکید کرد: کشاورزی، شیلات، دامپروری و صنعت بوم گردی چهار محور ارزآور گیلان هستند و از خروج ارز جلوگیری می کنند.

معاون دادگستری گیلان، با بیان اینکه دستگاه قضا امنیت سرمایه گذاری در قالب اقتصاد مقاومتی را تامین خواهد کرد، متذکر شد: اجازه نمی دهیم در سایه اقتصاد مقاومتی سرمایه بری در استان اتفاق بیفتد و به جد با کسانی که اقتصاد مقاومتی را سایه امنی برای غارتگری بدانند برخورد می کنیم.

 

/ایسنا
قاچاق داروی بیماران صعب العلاج در گیلان | بازار سیاه داروی شیمی درمانی را جمع کردیم
#بیماران صعب العلاج #بیماران صعب العلاج تامین اجتماعی #بیماران صعب العلاج کمیته امداد #بیماران صعب العلاج آموزش و پرورش


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Health
تازه های Health
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
247070 1