کدخبر:
226937
تاریخ انتشار:
۲۳ اردیبهشت ۹۹
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

هشدار دادستان صومعه‌سرا:

با متخلفین تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی صومعه سرا برخورد می‌شود

خزر: انصاری از برخورد قانونی تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی صومعه سرا خبر داد و گفت: اگر ادارات متولی امر به صورت غیر قانونی نیز مجوزهایی داده شده باشد، اقدام قضایی در راستای تعقیب انجام می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، ابراهیم انصاری اظهار کرد: با توجه به ممنوع بودن تغییر کاربری اراضی زراعی و‌ باغی به دلالت تبصره ۲ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، مأموران جهاد کشاورزی موظفند با حضور نماینده دادسرا و در نقاطی که دادسرا نباشد با حضور نماینده دادگاه محل، ضمن تنظیم صورت مجلس رأساً نسبت به تخریب بنا و مستحدثات اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه برگردانند.
دادستان صومعه‌سرا افزود: در راستای این ماده قانونی، روز گذشته در منطقه سه‌سار از توابع بخش گوراب‌زرمیخ اقدام به قلع مستحدثات و اعاده وضعیت به حالت قبل شد.

وی گفت: بدیهی است با انجام گشت‌های هفتگی موارد تغییر کاربری غیرمجاز مورد برخورد قانونی قرار گرفته و چنانچه از ناحیه ادارات متولی امر به صورت غیر قانونی نیز مجوزهایی داده شده باشد، اقدام قضایی در راستای تعقیب انجام می‌شود.

انصاری با با بیان اینکه نسبت به بناهای ساخته شده طی سال‌های اخیر در حریم بستر رودخانه نیز با رعایت تشریفات قانونی اقدام می‌شود تصریح کرد: در همین راستا کلیه تاسیسات مربوط به برق رسانی و … برای ساخت و‌ سازهای غیر مجاز نیز جمع‌آوری می‌شود.

دادستان صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: اشخاصی که به جهت این مجوزهای غیر قانونی یا عدم اعلام جرم از ناحیه دهیار یا همکاری وی در زمینه ساخت بنای غیر مجاز، نسبت به ساخت بنا و مستحدثات اقدام کرده باشند، بعد از تخریب با رعایت تشریفات قانونی، می‌توانند خسارات خود را از اداره مربوطه به سبب تخطی از قانون در اعطای مجوز، با رعایت تشریفات دادرسی مطالبه کنند.
با متخلفین تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی صومعه سرا برخورد می‌شود
#دادستان صومعه‌سرا ابراهیم انصاری #تغییر کاربری اراضی کشاورزی در گیلان #دادگستری استان گیلان #انصاری دادستان صومعه سرا


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
226937 1