کدخبر:
224544
تاریخ انتشار:
۷ بهمن ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ای کاش همه مثل برادرزاده شما چوب خور بودند!

خزر: اگر علیرضا حاجی پور برادرزاده اسماعیل حاجی پور نبود، می توانست سال ها بر کرسی مدیرعاملی سازمان پسماند شهرداری رشت تکیه بزند؟ چرا علیرغم تغییر پی در پی شهرداران در سال های اخیر و برکناری بسیاری از مدیران سازمان های زیر مجموعه شهرداری، هیچگاه این تغییرات دامنگیر برادرزاده حاجی پور نشده است؟ در سال های اخیر که مشکلات فراوانی گریبان شهر رشت را در حوزه پسماند گرفته است، برادرزاده اسماعیل حاجی پور دقیقا چه نقشی در حل این مشکلات ایفا کرده است؟

به گزارش خزرآنلاین، اخیرا نقل قولی از اسماعیل حاجی پور، رییس شورای شهر رشت در برخی رسانه ها منتشر شده که در آن حاجی پور ادعاهای جالبی را درباره برادرزاده اش بر زبان رانده است. بنا به آن چه در این رسانه ها منتشر شده، حاجی پور در خصوص تصدی برادرزاده اش بر راس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت خطاب به یکی از اعضای شورا می گوید: برادرزاده من قبل از ورود به شورا در این پست بود و او چوب همنام بودن مرا می‌خورد هرچند بنده به هیچ کس باج نمی‌دهم!

با فرض انتشار صحیح اظهارات حاجی پور در رسانه ها، باید به این نکته اشاره کرد که برادرزاده اسماعیل حاجی پور، تیرماه 95 و در زمان حضور محمدعلی ثابت قدم در راس شهرداری رشت به عنوان سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت منصوب شده و برکناری ثابت قدم، انتصاب جمشیدپور به عنوان سرپرست شهرداری، پس از آن انتخاب مسعود نصرتی به عنوان شهردار و سپس استعفای او و بعدتر انتصاب علی بهارمست به عنوان سرپرست شهرداری و سپس تصدی دکتر حاج محمدی بر راس شهرداری تا کنون تغییری در جایگاه برادرزاده حاجی پور در راس سازمان پسماند شهرداری رشت ایجاد نکرده است. این در حالی است که تنها پس از حضور دکتر ناصر حاج محمدی در راس شهرداری رشت تا کنون، سازمان های سیما و منظر شهرداری رشت، عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت، فناوری اطلاعات و سازمان فرهنگی ورزشی تغییرات را در راس خود تجربه کرده اند. 

قابل تامل اینکه حتی با یک حساب ساده هم می توان دریافت که ادعای حاجی پور در خصوص حضور برادرزاده اش در این پست قبل از ورود او به شورا کذب محض است چرا که در زمان انتصاب برادرزاده حاجی پور به عنوان سرپرست سازمان پسماند شهرداری رشت، حاجی پور یکی از اعضای شورای چهارم رشت بوده است. 

البته این نخستین باری نیست که حاجی پور تا این اندازه قدرت تجزیه و تحلیل افکار عمومی و رسانه های مستقل را دست کم می گیرد. انکار مالکیت بر داماش در مواقعی که بحث کمک مالی توسط شهرداری رشت به این تیم مطرح بوده و سپس تعرفه او به عنوان مالک داماش در رسانه ها یکی دیگر از اصرار و انکارهای بامزه حاجی پور است. 

آبان ماه سال قبل بود که شورای شهر رشت لایحه کمک به دو تیم فوتبال سپیدرود و داماش را مورد بررسی قرار داد. در این لایحه برای سپیدرود نهصد میلیون تومان و داماش پانصد میلیون تومان کمک در نظر گرفته شده بود. با این حال، امیرحسین علوی رییس وقت شورای شهر رشت، تیم داماش را منتسب به اسماعیل حاجی پور دانست و کمک به این تیم را منوط به اعلام جواب سازمان بازرسی در تایید قانونی بودن آن دانست.

در همین جلسه اسماعیل حاجی پور، مدعی شد که مالکیت این تیم به نام شخص دیگری بوده و وی مالک داماش نیست! همچنین فرهام زاهد، دیگر عضو شورای شهر رشت هم در حمایت از لایحه کمک به داماش از بودجه شهرداری رشت، گفت: مالک تیم آقای حاجی پور نیستند و حتی چک هم امضا نمی‌کنند و فقط عضو هیات مدیره هستند. (اینجا را ببینید)

مدتی بعد و در هفتاد و دومین جلسه عادی شورای چهارم رشت امیرحسین علوی خبر از ارائه پاسخ از سوی سازمان بازرسی داد و گفت: در این نامه تأکید شده است که باید محرز گردد که اسماعیل حاجی پور به عنوان عضو شورای شهر در تعیین و تکلیف وضعیت مالکیت تیم داماش و یا علی بهارمست، سرپرست شهرداری رشت از امکانات شهرداری در راستای سرپرستی تیم ورزشی سپیدرود من غیر حق استفاده نکرده‌اند.

پس از وصول پاسخ سازمان بازرسی، حاجی پور باز هم در اظهاراتی مشابه مدعی شد که از شهریور 97 مالکیت تیم را به فرد دیگری انتقال داده و در این تیم هیچ مسئولیتی ندارد و تنها به عنوان یک هوادار در کنار داماش حضور دارد! سرانجام هم در این جلسه لایحه کمک 500 میلیون تومانی به داماش به تصویب رسید. (اینجا را بخوانید)

اگرچه حاجی پور در آن برهه زمانی که قرار بود کمک مالی 500 میلیون تومانی شهرداری به داماش به تصویب برسد، مدعی شد که مالکیت داماش را به فرد دیگری منتقل کرده است اما نامی از مالک جدید داماش نبرد.

با این حال مدتی بعد و پس از آن که این قضیه کم کم به فراموشی سپرده شد، اتفاقات جنجالی فینال جام حذفی فوتبال که بین تیم های داماش گیلان و پرسپولیس برگزار شد و منجر به محرومیت مالک و مدیرعامل باشگاه داماش شد، بار دیگر این سوال را در افکار عمومی برجسته کرد چرا که در رای کمیته اخلاق از اسماعیل حاجی پور به عنوان مالک داماش نام برده شده بود! (اینجا را بخوانید)

به طور کلی و با فرض صحت ادعاهای حاجی پور می توان سیر تحولات مالکیتی داماش را به صورت زیر در نظر گرفت: 

23 آبان 96، وبسایت رسمی باشگاه داماش در مطلبی ضمن معرفی حاجی پور به عنوان مالک باشگاه داماش، از قول او می نویسد: تاکنون ریالی به داماش کمک مالی نشده است! (اینجا را ببینید)

17 آبان 97، حاجی پور در روند بررسی لایحه کمک مالی به داماش در جلسه شورای شهر رشت، مدعی می شود که مالک داماش نیست. 

16 تیر 98، کمیته اخلاق با صدور یک رای در خصوص اتفاقات بازیفینال جام حذفی، حاجی پور را به عنوان مالک داماش معرفی می کند.

گویا در برهه ای که قرار بر اعطای کمک مالی به داماش از طرق شهرداری بوده است، مالک تیم فردی غیر از حاجی پور می شود اما بعدها دوباره حاجی پور، مالک تیم لقب می گیرد!  

به نظر می رسد حاجی پور یا خود به علت کهولت سن بعضی اوقات دچار فراموشی می شود و یا قدرت تجزیه و تحلیل افکار عمومی را به شدت دست کم گرفته است.

اگر علیرضا حاجی پور برادرزاده اسماعیل حاجی پور نبود، می توانست سال ها بر کرسی مدیرعاملی سازمان پسماند شهرداری رشت تکیه بزند؟ چرا علیرغم تغییر پی در پی شهرداران در سال های اخیر و برکناری بسیاری از مدیران سازمان های زیر مجموعه شهرداری، هیچگاه این تغییرات دامنگیر برادرزاده حاجی پور نشده است؟ در سال های اخیر که مشکلات فراوانی گریبان شهر رشت را در حوزه پسماند گرفته است، برادرزاده اسماعیل حاجی پور دقیقا چه نقشی در حل این مشکلات ایفا کرده است؟
ای کاش همه مثل برادرزاده شما چوب خور بودند!
#اسماعیل حاجی پور #علیرضا حاجی پور


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
حمید
وجود و نفس کشیدن این افراد برای جامعه ضرر دارد ، به خدا مردم خوب و ایثارگر واقعی پای انقلاب داریم ، این اقایان با مال اندوزی ذهن مردم را سر در گم کرده اند امید است که در قیامت روز خوش نداشته باشند ، لیافت ندارند که برای نقد عملکردشان وقت گذاشته شود .باید عبرت گرفت ‌و با بالا بردن سطح آگاهی و بصیرت از ارتقای اینگونه افراد جلو گیری بعمل آورد .
سه شنبه، 8 بهمن 13980:31:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224544 1