کدخبر:
224170
تاریخ انتشار:
۱۴ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

استفاده از برند شهر خلاق خوراکی برای رونق گردشگری/ با برگزاری همایش و جشنواره آیین ها احیا می شوند

خزر: شهردار رشت با اشاره به اینکه از سال۹۴ زمان انتخاب شهر رشت در یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی تعداد رستوران ها در این شهر ۲برابر افزایش یافته است گفت: باید از این برند برای رونق گردشگری به ویژه گردشگری خوراک بهره برد.

به گزارش خزرآنلاین، ناصر حاج محمدی شهردار رشت با بیان اینکهر آداب و رسوم و سنن کهن شهر رشت متناسب با اقلیم و شرایط جغرافیایی این شهرستان است که موجب تنوع زیاد در نوع خوراک و آداب و رسوم آن شده است اظهار کرد: سازمان فرهنگی – ورزشی شهرداری رشت با برگزاری همایش ها، جشنواره و برنامه های مختلف دیگر تمام آیین ها و سنن این شهرستان را در زمان و مکان مناسب اجرا و احیا می کند.

وی با اشاره به اینکه از سال۹۴ زمان انتخاب شهر رشت در یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی تعداد رستوران ها در این شهر ۲برابر افزایش یافته است گفت: باید از این برند برای رونق گردشگری به ویژه گردشگری خوراک بهره برد.

شهردار رشت تسهیل در اعطای تسهیلات به متاقضیان فعالیت های گردشگری، اعطای رایگان پروانه ساخت هتل و همسو شدن مدیریت شهری از مهمترین راهکارها برای ثبت رشت بعنوان شهر خلاق خوراک شناسی اعلام کرد.

حاج محمدی در ادامه با بیان اینکه سالانه ۳۰میلیون گردشگر داخلی به شهر رشت وارد می شوند تصریح کرد : با ایجاد زیرساخت های لازم و با بهره گیری از برند شهر خلاق خوراک شناسی می توان آمار ورود گردشگران داخلی و خارجی به شهر رشت را افزایش داد.

وی در پایان گفت: پلاک شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در این شهر نصب شد.
استفاده از برند شهر خلاق خوراکی برای رونق گردشگری/ با برگزاری همایش و جشنواره آیین ها احیا می شوند
#برند شهر خلاق #ناصر حاج محمدی #شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224170 1