کدخبر:
188500
تاریخ انتشار:
۲۰ مهر ۹۶
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: نفس اینکه آقای پورناصرانی شجاعت عذرخواهی را داشتند پسندیده است. حداقل همانند آقای جمشیدپور سعی در توجیه عمل خود و توهین به فضاهای مجازی و شعور مخاطب نداشتند اما با این حال مواردی در نامه عذرخواهی آقای پورناصرانی آمده است که نیاز به توضیح بیشتری دارد.

به گزارش خزر، محمد پورناصرانی، شهردار منطقه یک رشت طی نامه ای خود را کارمند نمونه سال معرفی می کند و امضایش را هم پای این نامه اداری می گذارد. نامه ای که قدیمی است اما بعد از آبروریزی جناب جمشیدپور، سرپرست سابق شهرداری رشت مبنی بر امضای نامه خودنوشته ای جهت دریافت خانه سازمانی، در رسانه ها منتشر شد.

حال جناب پورناصرانی طی نامه ای از مردم بابت این نامه عجیب عذرخواهی کرده است. نفس اینکه آقای پورناصرانی شجاعت عذرخواهی را داشتند پسندیده است. حداقل همانند آقای جمشیدپور سعی در توجیه عمل خود و توهین به فضاهای مجازی و شعور مخاطب نداشتند اما با این حال مواردی در نامه عذرخواهی آقای پورناصرانی آمده است که نیاز به توضیح بیشتری دارد.

1-    ایشان در ابتدای توضیح کوتاه خود می نویسد: « ماهیانه بیش از ۹۰۰۰ نامه از کارتابل مدیر منطقه ارجاع و ارسال می گردد و از آن جایی که با توجه به کثرت جلسات، تعدد برنامه و مشغله های کاری موجود در منطقه امکان رسیدگی به همه نامه ها (با توجه به اهمیت آنها) از سوی شهردار میسر نمی باشد، بسیاری از نامه های دریافتی توسط ریاست دفتر ایشان بررسی و جواب داده می شود.

لذا در سال ۹۴ پس از دریافت نامه منتشر شده مبنی بر معرفی مدیر و کارمند نمونه جهت تقدیر در مراسم روز کارمند، مدیر اداری وقت منطقه اقدام به تهیه پیش نویس نامه کرده و آن را جهت تایید به کارتابل شهردار ارسال می نماید و از آن جایی که رئیس دفتر وقت شهردار به تمامی نامه ها دسترسی داشته بدون هماهنگی با مهندس پورناصرانی نامه را ثبت و صدور می نماید."

اول اینکه انداختن گناه این نامه به گردن فردی که بنابه فرمایش آقای شهردار «رییس دفتر وقت» و نه «رییس دفتر فعلی» بوده یک نوع شانه خالی کردن از بار مسئولیت محسوب می شود

دوم اینکه برفرض، شما صادق بوده اید و این فاجعه محصول اشتباه رییس دفتر وقت بوده چه کسی باید مسئولیت این رفتار ناپسند را برعهده بگیرد؟ آیا رییس دفتر سابق که الان مسئولیتی در شهرداری منطقه1 ندارد را می توان به خاطر این اشتباه سهوی توبیخ کرد؟ یا اینکه خود آقای شهردار منطقه1 باید به خاطر سهل انگاری در نظارت بر عملکرد زیرمجموعه خود توبیخ شود؟ مطمئناً در شهرداری هر کارمندی به خاطر اشتباهات توبیخ می شود همانطور که مردم به خاطر عدم پرداخت عوارض به شهرداری جریمه می شوند. پس این کمترین انتظار مردمی است که ده ها نفرشان روزانه ساعت ها وقت خود را صرف پرداخت انواع و اقسام مالیات و عوارض و حق مجوز به شهرداری می کنند و اگر نباشند، شهرداری منبع قابل اعتماد و ثابت دیگری برای تامین بودجه خود ندارد.

اگر پول درنظر گرفته شده برای کارمندهای نمونه شهرداری از جیب بیت المال خرج می شود پس مردم حق دارند که بدانند پولشان صرف چه اموری می شود و اگر نادرست صرف شود باید با متخلفش برخورد قانونی شود. با این احتساب عذرخواهی صرف کافی نیست و باید هم با کارمند متخلف و هم مدیری که فرضا ندانسته چنین نامه عجیبی را امضا کرد برخورد قانونی شود. حداقل، توبیخ ایشان کمترین انتظار شهروندانی است که پولشان، نهادی مانند شهرداری را به لحاظ اقتصادی می چرخاند و حقوق کارمندانش را تامین می کند.

2-    آقای پورناصرانی در این نامه اظهار می دارد:« بنا بر اذعان مدیر امور اداری وقت شهرداری رشت با توجه به آن نامه، هیچگونه ارائه پاداش و یا تقدیر از محمد پورناصرانی در سال ۹۴ صورت نگرفته است.»

بازهم یک نکته مبهم در همین یک جمله مستتر است. اول اینکه چرا باز باید از یک فردی که اکنون مسئولیتی در شهرداری منطقه یک ندارد و از او به عنوان «مدیر امور اداری وقت شهرداری» یاد می شود به عنوان شاهد نام برده شود؟ آیا مدیر امور اداری کنونی شهرداری نمی تواند با رجوع به بایگانی به حقیقت امر پی ببرد و مردم را با ارایه مستندات و مدارک در جریان ماوقع قرار بدهد. زیرا طبیعی است که مردم با اتفاقات رخ داده اطمینانی به مدیران نداشته باشند و ادعای آقای پورناصرانی مبنی بر عدم دریافت پاداش و یا تقدیر برای مدیر نمونه سال 94 را باور نکنند.

3-    آقای پورناصرانی با شجاعتی مثال زدنی که در مدیران زیادی نمی توان سراغ کرد در پایان این نامه می نویسد: « لازم به ذکر است از آن جایی که مهندس محمد پورناصرانی بایستی به عنوان مدیر شهرداری منطقه یک به همه نامه ها اشراف داشته و هر ثبت و صدوری نباید بدون اطلاع وی انجام شود، لذا برخود لازم دانست بابت غفلت فوق از سوی خود به استناد حدیثی از امام علی علیه السلام که می فرمایند: {خردمندترین مردم، عذر پذیرترین آنها از مردم است} بدین وسیله از افکار عمومی و شهروندان شریف شهر رشت عذرخواهی نماید.»

آقای پورناصرانی شما یکی از بهترین مدیران شهرداری در سال های اخیر بودید و آینده درخشانی در عرصه مدیریت و خدمت رسانی به شهرمان دارید اما اجازه بدهید ضمن احترام به شجاعت و صداقتتان در عذرخواهی از مردم، از شما بخواهیم که با متخلفین این ماجرا ولو خودتان برخوردی قاطعانه و برابر با قوانین شهرداری داشته باشید.

نویسنده: رویا پورعین

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
من هم موافقم. باید همچنانکه از خود متشکر هستند نیز در بروز اشتباه خود را تنبیه کنند. عملیکه مسولین ژاپنی در مواقع اشتباه هاراکیری میکنند !.اینکه فقط ادعا کنیم گیلانیان با فرهنگ و فرهیخته هستند باید در عمل ثابت کنند اگر از نظر عمران شهر سازی عقبیم لا اقل از نظر فرهنگی جبران کنند
پنجشنبه، 20 مهر 139615:34:19
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
باتوجه به پاسخ 9000نامه درماه درشهرداری منطفه یک که بیشرش توسط مدیر دفتر ایشان صورت میگرفت ایشان اگر شهردار میشد بجهت توانمندیش بهتر بود ونیاز ی به اقای پورناصرانی نبود واحتمال تخلفات بیشتروجودداردبنظرم ورود بازرسین درمنطقه یک شهرداری وحسابرسی ازاسنادوقرادادها وبویزه تهاترها امری ضروری است
پنجشنبه، 20 مهر 139615:56:44
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

شهروند
بجای عذرخواهی باید استعفا بدهند و در غیر اینصورت برکنار شوند .
پنجشنبه، 20 مهر 139623:58:47
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.