کدخبر:
188490
تاریخ انتشار:
۱۹ مهر ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

 خزر: علی رغم اعتراض روسای هیات های ورزشی نسبت به اختصاص 70 درصد کل بودجه ورزشی شهرداری رشت به فوتبال و سهم 30 درصدی 45 هیات ورزشی دیگر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت خبر از عدم تغییر در ترکیب بودجه پیشنهادی می دهد.

به گزارش خزر، درپی تصویب کمک دومیلیارد و صد میلیونی به تیم های سپیدرود و داماش گیلان در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت، موجی از اعتراضات در بین روسای سایر هیات های ورزشی برانگیخته شد. علت اصلی اعتراضات هم این بود که بر اساس آن چه تصویب شده از کل بودجه 3 میلیاردی، فوتبال به تنهایی 2 میلیارد و 100 میلیون تومان را بلعیده و 45 هیات ورزشی دیگر می بایست 900 میلیونی را بین خود تقسیم کنند که البته تخصیص کامل آن هم در هاله ای از ابهام است.

دامنه اعتراضات تا جایی بالا گرفت که روسای چند هیات ورزشی در صحن شورا حاضر و با اعضای شورا در این خصوص به تبادل نظر پرداختند. با این حال گویا زور این اعتراضات هنوز نتوانسته بر لابی فوتبال در شورا بچربد و تغییری در میزان بودجه ای که قرار بوده به هیات های ورزشی غیر از فوتبال اختصاص یابد، صورت نگرفته است.

در همین راستا، فرهام زاهد، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص جزئیات این کمک مالی به دو تیم فوتبال شهر رشت می گوید: دو لایحه در کمیسیون داشتیم که یکی از آنها کمک مالی به سپیدرود بود و دیگری کمک مالی به داماش که در لیگ های برتر و دسته دوم حضور دارند.

وی افزود: زمانی که این طرح به صحن شورای شهر آمد یک بودجه مصوب 3 میلیارد تومانی داشتیم که از محل آن پس از صعود تیم سپیدرود به لیگ برتر برای کارهای اولیه، آماده سازی، اردوی داخلی حداقلی و پرداخت پاداش به این تیم  مبلغ 1 میلیارد تومان برای پرداخت مصوب شد و حال بودجه باقی مانده طرح مرحله دوم شورا برای کمک به دو تیم داماش و سپیدرود کفاف این دو تیم را نمی داد. از همین رو لایحه ای توسط کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد شد تا از محل ردیف بودجه مبلغی به بودجه سه میلیاردی اضافه شود تا این بودجه به 4 میلیارد برسد و از درخواست این دو باشگاه نیز درصدی کاهش یابد که در نهایت با تصویب کمیسیون برنامه و بودجه مبلغ کمک به سپیدرود به یک میلیارد و سیصدمیلیون تومان و مبلغ کمک به داماش به هشتصد میلیون تومان رسید و مابقی مبلغ که 900 میلیون تومان بود برای سایر هیات ها و انجمن های ورزشی و ورزش محلات به تناسب درخواست ها اختصاص خواهد یافت.

زاهد اضافه کرد: متاسفانه این روزها از برخی هیات های ورزشی شاهد فعالیتی نیستیم و تنها یک کادر اداری چراغ هیات را روشن نگه داشته اند. خواسته روسای هیات های ورزشی هم کمک به تمامی هیات های ورزشی نبوده و آنها نیز به عدم فعالیت برخی هیات ها اشراف داشتند و معتقد بودند باید به هیات های فعال ورزشی کمک شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با بیان اینکه در بحث کمک به تیم های داماش و سپیدرود این بحث مطرح نیست که به صورت کمک نقدی پول در اختیار این دو تیم قرار گیرد، گفت: این کمک ها در قالب کمک های لوجستیکی، بسته های حمایتی نقدی و در واقع یک پکیج حمایتی در اختیار این دو باشگاه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در خصوص سایر هیات های ورزشی نیز ماجرا به همین صورت است، گفت: ما نمی آییم 900 میلیون تومان را نقداً بین هیات های ورزشی تقسیم کنیم و برای آنها نیز کار به همین شکل خواهد بود. گفتنی است علی رغم اعتراض روسای هیات های ورزشی به اختصاص 70 درصد کل بودجه ورزشی به فوتبال، هنوز تغییری در نحوه اختصاص بودجه شهرداری به سایر هایت های ورزشی صورت نگرفته است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
باتوجه به اعتراضات تعدادی از هیئت های ورزشی تحقیق کنیداصرار بر عدم تغییر مصوب بودجه برای فوتبال داخل شوراست یاخارج ازان قطعا باکمی صبر وتحمل پی خواهید برد البته این رشته سری دراز خواهد داشت منتظر صدای ان درروزهای اینده باشید
پنجشنبه، 20 مهر 139615:32:12
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای ورزش
تازه های ورزش
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.